Eko-tożsamość polsko-słowackiego pogranicza

Cel projektu: ochrona i rozwój dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego obszaru pogranicza.

Projekt ma przyczynić się do wykształcenia wśród mieszkańców polsko- słowackiego pogranicza odpowiedzialnych i świadomych zachowań w zakresie ochrony środowiska, ze szczególnym uwzględnieniem:

• racjonalnej gospodarki odpadami,
  • zmniejszeniem emisji gazów cieplarnianych do powietrza,
  • rozwoju infrastruktury zielonej i błękitnej obszarów zurbanizowanych.

W ramach projektu znajduje się:

• opracowanie ekostrategii polsko-słowackiego pogranicza
  • warsztaty ekologiczne dla najmłodszych mieszkańców
  • otwarte spotkanie z prelekcją dla dorosłych dotyczące współtworzenia z miastem zielonej infrastruktury

Wartość projektu ogółem: 251 633,40 zł
Kwota dofinansowania:

• z EFRR: 213 888,37 zł
  • z BP: 12 581,66 zł

Termin realizacji: 1.07.2022 r. – 31.12.2022 r.

Projekt finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.