Strona główna Współpraca zagraniczna

Współpraca zagraniczna

Wymiana doświadczeń i współpraca pomiędzy miastami europejskimi są istotne z punktu widzenia rozwoju miasta – przyczyniają się do wzajemnego poznania i zrozumienia partnerów, ich kultury tradycji i historii, szanując oryginalność każdego z nich. Kontakty partnerskie umożliwiają szeroką wymianę dobrych praktyk w zakresie pracy samorządów na rzecz społeczności miejskich.

Samorząd Jasła od początków swej działalności starał się stwarzać warunki sprzyjające ożywieniu kontaktów międzynarodowych, dzięki czemu obecna współpraca Jasła obejmuje szereg miast partnerskich i zaprzyjaźnionych.

W wyniku podpisanych porozumień oraz wstępnych deklaracji współpracy, podejmowanych jest szereg działań zmierzających do intensyfikacji kontaktów pomiędzy społecznościami tych miast. Oprócz systematycznych spotkań przedstawicieli samorządów poszczególnych miast z okazji rocznic, dni miast, najwięcej działań podejmowanych jest w obszarze wymiany kulturalnej, sportowej oraz wymiany młodzieży.

Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych

Ministerstwo Sportu i Turystyki uruchomiło telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych. Głównym celem funkcjonowania telefonu bezpieczeństwa jest zapewnienie informacji i pomocy w nagłych sytuacjach kryzysowych.

W celu połączenia się z operatorem wystarczy zadzwonić pod specjalny numer infolinii: +48 608 599 999 lub +48 22 278 77 77. Kontakt można również nawiązać pisząc e-maila na adres: cc@pot.gov.pl.

Telefon obsługiwany jest w językach: polskim, angielskim, niemieckim. Z telefonu można skorzystać w godzinach:

  • 8:00 – 18:00 (styczeń-maj oraz październik-grudzień);
  • 8:00 – 20.00 (czerwiec-wrzesień).

Telefon jest czynny we wszystkie dni tygodnia poza dniami ustawowo wolnymi od pracy w Polsce.

Newsletter

Wpisz się na listę mailingową, aby otrzymywać najnowsze informacje.
SUBSKRYBUJ
Zapisanie się do Newslettera oznacza akceptację zgody na przetwarzanie danych osobowych, którym administratorem jest Miasto Jasło, reprezentowane przez Burmistrza Miasta Jasła, z siedzibą przy ul. Rynek 12, 38-200 Jasło.
close-link
Skip to content