23 października 2017, poniedziałek
Strona główna Nagrody Miasta Jasła w zakresie kultury

Nagrody Miasta Jasła w zakresie kultury

Nagrody Miasta Jasła za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i naukowej oraz upowszechniania i ochrony kultury przyznawane są od 2001 roku. Otrzymują je twórcy i animatorzy kultury związani ze środowiskiem jasielskim, za szczególne osiągnięcia artystyczne i naukowe oraz za wyróżniające się dokonania na rzecz upowszechniania i ochrony kultury.

Zasady i tryb przyznawania Nagrody Miasta Jasła za osiągnięcia w dziedzinie kultury:

Laureaci Nagrody Miasta Jasła za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i naukowej oraz upowszechniania i ochrony kultury:

• Ilona Dranka, Klaudia Kozień – nauczycielka i wolontariuszka angażująca się w działania na rzecz promocji miasta Jasła, animatorka Młodzieżowej Rady Miasta Jasła; wolontariuszka angażująca się w działania na rzecz promocji miasta Jasła.
  • Rafał Korczykowski – długoletni członek Miejsko Kolejowej Orkiestry Dętej.
  • Łukasz Książkiewicz – długoletni członek Miejsko Kolejowej Orkiestry Dętej.
  • Gabriela Pięta – wokalistka muzyki jazzowej i rozrywkowej.
  • Roksana Węgiel – wokalistka JDK, laureatka wielu konkursów muzycznych.
  • Mariusz Światek – kustosz  w Muzeum Regionalnym w Jaśle.
  • Tomasz Kasprzyk – członek Związku Polskich Artystów Fotografików.
  • Łucja Filipek – długoletnia członkini SMJ i RJ.
  • Józef Firak – długoletni członek jasielskiego „Chóru Męskiego ECHO”.
  • Władysław Fortuna – długoletni członek jasielskiego „Chóru Męskiego ECHO”.
  • Jan Stasiowski – długoletni członek jasielskiego „Chóru Męskiego ECHO”.
  • Stanisław Wójcikiewicz – wieloletni członek Miejsko-Kolejowej Orkiestry Dętej w Jaśle.
  • Zdzisław Świstak – autor wielu książek i wydawnictw o tematyce historycznej, etnograficznej i regionalnej.
  • Wojciech Nowicki – muzyk, instruktor w Jasielskim Domu Kultury, od wielu lat pracujący z utalentowaną muzycznie jasielską młodzieżą, kierownik i lider jazzowej formacji muzycznej Afera Blues Group.
  • Adam Pucykowicz – lider zespołu Krusher, inicjator i organizator festiwalu o wymiarze międzynarodowym, pn. „Festiwal Muzyki Metalowej – KRUSHFEST”.
  • Felicja Jałosińska – animator kultury, autorka i współautorka wydawnictw o Jaśle i Ziemi Jasielskiej, wiceprezes SMJiRJ.
  • Wiesław Hap – autor wielu książek i wydawnictw o tematyce historycznej, etnograficznej, regionalnej, historii harcerstwa jasielskiego, prezes SMJiRJ.
  • Wacław Jamer – długoletni członek jasielskiego „Chóru Męskiego  ECHO” i wieloletni kronikarz Stowarzyszenia Animatorów Kultury „Kolejarz” w Jaśle.
  • Antoni Jodłowski – długoletni członek Miejsko-Kolejowej Orkiestry Dętej.
  • Mieczysław Kogut – wieloletni prezes Stowarzyszenia Animatorów Kultury „Kolejarz”.
  • Ewa Grzebień – instruktorka muzyki w JDK, której wychowankowie co roku od wielu lat zdobywają nagrody i wyróżnienia w regionalnych i ogólnopolskich konkursach wokalnych.
  • Bogusław Mastej – literat, reżyser teatralny, działacz Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego.
  • Jan Gadzała – wieloletni działacz Chóru „Echo”.
  • Ludwik Szura – długoletni działacz Chóru „Echo”.
  • Marian Ulaszek – wieloletni członek Miejsko-Kolejowej Orkiestry Dętej w Jaśle.

Zapisz się do Newslettera!

Wpisz się na listę mailingową i bądź zawsze na bieżąco.
Rozmiar czcionek
Tryb czytania