Burmistrz Miasta Jasła ogłasza przetarg ofertowy na sprzedaż samochodu pożarniczego marki IFA stanowiącego własność Miasta Jasła

1. Nazwa i siedziba sprzedającego Miasto Jasło ul. Rynek 12 38-200 Jasło NIP: 685 10 00 345 REGON: 370440301
  1. Rodzaj, typ pojazdu objętego postępowaniem
    Marka: IFA
    Wersja: W50L/ADK
    Typ: Pojazd specjalny pożarniczy
    Rodzaj pojazdu: średni
    Nr rejestracyjny: RJS H369
    Rok produkcji: 1969
    Data pierwszej rejestracji: 21.01.1970 r.
    Pojemność i moc silnika: 6560 ccm/92kW (125KM)
    Rodzaj paliwa: olej napędowy
    Liczba osi/rodzaj napędu/skrzynia biegów: 2/4 x 2/manualna
    Wskazanie drogomierza: 13981 km
    Kolor lakieru: czerwony
    Informacje dodatkowe: Karta pojazdu: nie wydano
    Aktualne ubezpieczenie (do 31.12.2022 r.)
    Aktualny przegląd techniczny (do 23.03.2023 r.)
    Autopompa,
    Zbiornik na wodę,
    zabudowa pożarnicza nadwozia wykonana w firmie „BOKAR”.
  2. Wartość pojazdu: Cena wywoławcza pojazdu wynosi: 12 000,00 zł brutto (słownie: dwanaście tysięcy zł 00/100).
  3. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wymagalnego wadium w wysokości 500,00 zł (słownie: pięćset zł 00/100). Wadium należy wpłacić najpóźniej w dniu przetargu do godz. 09:30 przelewem na konto Miasta Jasła Nr 81 8627 1011 2001 0048 6891 0012. Data dokonania wpłaty wadium jest datą uznania rachunku bankowego Urzędu Miasta w Jaśle. Wadium zwraca się do 14 dni od dokonania wyboru lub odrzucenia oferty, a uczestnikowi, który przetarg wygrał zalicza się na poczet ceny. Wadium nie podlega zwrotowi w razie uchylenia się od zawarcia umowy przez Oferenta, który przetarg wygrał.
  4. Wymagania jakim powinna odpowiadać oferta w prowadzonym przetargu: Cena podana w złożonej ofercie pod rygorem nieważności ma być podana cyfrowo i słownie. Oferta cenowa winna być sporządzona wyłącznie w języku polskim i musi obejmować całość zamówienia. Formularz należy wypełnić czytelną i trwałą techniką i musi zawierać:
    • a) Imię i Nazwisko, dokładny adres i telefon kontaktowy lub nazwę firmy, siedzibę Oferenta, telefon, fax, e-mail, NIP oraz REGON.
    • b) W przypadku przystąpienia do przetargu osoby prawnej należy do oferty dołączyć aktualny wyciąg z właściwego rejestru wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
    • c) Oferowaną cenę netto, cenę brutto oraz podatek VAT za pojazd objęty przedmiotem przetargu.
    • d) Oświadczenie Oferenta, że zapoznał się ze stanem technicznym przedmiotu przetargu.
    • e) Kopię dowodu wpłaty wadium.

WZÓR FORMULARZA OFERTOWEGO

1. Warunki odrzucenia oferty: Oferta zostanie odrzucona, jeżeli:
    • a) Została złożona po wyznaczonym terminie, w niewłaściwym miejscu lub przez Oferenta, który nie wniósł wadium.
    • b) Nie zawierała danych i dokumentów, o których mowa w pkt. 5 ogłoszenia lub są one niekompletne, nieczytelne lub budzą wątpliwości, zaś złożenie wyjaśnień mogłoby prowadzić do uznania jej za nową ofertę.
  2. Inne informacje:
    • a) Wybrana zostanie oferta zawierająca najwyższą cenę, w przypadku zaoferowania takiej samej ceny przez więcej niż jednego Oferenta, przetarg będzie kontynuowany w formie ustnej licytacji, aż do wybrania Oferenta, który zaproponuje najwyższą cenę.
    • b) Nabywca jest zobowiązany zapłacić cenę za zakupiony pojazd przelewem i terminem płatności na rachunek bankowy wskazany na fakturze. Wydanie przedmiotu sprzedaży nabywcy nastąpi po uznaniu środków na rachunku Miasta Jasła.
    • c) Nabywca pojazdu ponosi wszelkie koszty związane z jego nabyciem.
    • d) Miasto Jasło nie bierze odpowiedzialności za stan techniczny sprzedawanego w przetargu samochodu.
    • e) Miasto Jasło zastrzega możliwość unieważnienia przetargu bez podania przyczyn.
  3. Termin, miejsce i tryb złożenia oferty oraz okres, w którym oferta jest wiążąca:
    Ofertę w formie papierowej należy złożyć w zamkniętej kopercie oznaczonej napisem „Oferta przetargowa na zakup samochodu pożarniczego marki IFA” w kancelarii ogólnej (Hol) Urzędu Miasta w Jaśle, ul. Rynek 12, 38-200 Jasło do dnia 07.12.2022 r. do godz. 10:00.
    Termin związania ofertą sprzedający określa na 14 dni.
  4. Miejsce i termin przeprowadzenia przetargu:
    Otwarcie ofert nastąpi w dniu 07.12.2022 r. o godz. 10:15 w siedzibie Urzędu Miasta w Jaśle ul. Rynek 12, 38-200 Jasło (sala narad pok. Nr 102).
  5. Miejsce i termin, w którym można obejrzeć samochód będący przedmiotem sprzedaży:
    Samochód, będący przedmiotem przetargu można oglądać codziennie w Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej Jasło – „Niegłowice” ul. Niegłowicka 45, 38-200 Jasło uzgadniając termin oględzin z Wiceprezesem – Naczelnikiem jednostki Panem Sebastianem Jareckim nr tel. 889 016 117 lub Prezesem jednostki Panem Krzysztofem Topolskim nr tel. 606 304 809. Osoby te udzielają informacji o stanie technicznym pojazdu. Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Miasta w Jaśle, ul. Rynek 12, pok. Nr 8 parter lub pod nr telefonu (013) 44 86 348 lub pod nr tel. 889 016 117 Wiceprezes – Naczelnik jednostki Pan Sebastian Jarecki. Ogłoszenie zostaje wywieszone na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta w Jaśle oraz zamieszczone na stronach internetowych www.otoprzetargi.pl, www.przetargi-gctrader.pl,a oprócz tego informacja o ogłoszeniu przetargu zamieszczona na www.jaslo.pl oraz w biuletynie informacji publicznej um_jaslo.bip.gov.pl.