Uwaga konkurs! Przygotuj szkolne stanowisko, pokazy i prezentacje naukowe

18

8 i 9 grudnia br. w Generatorze Nauki GEN odbędzie się Festiwal Nauki sciFestGEN#1. Dla wszystkich miłośników nauki i dobrej zabawy, przygotowaliśmy mnóstwo ciekawych atrakcji. O szczegółach dowiecie się już niebawem. Tymczasem, wszystkich uczniów jasielskich szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych z powiatu jasielskiego już dzisiaj zapraszamy do udziału w wyjątkowym konkursie. Zadaniem jego uczestników będzie przygotowanie szkolnego stanowiska naukowego, pokazów i prezentacji naukowych. Liczymy na to, że wspólnie stworzymy niezapomniane naukowe show. Na zwycięzców konkursu czekać będą atrakcyjne nagrody.

Planując organizację Festiwalu Nauki sciFestGEN#1 doszliśmy do wniosku, że wydarzenie to nie tylko powinno być skierowane do dzieci i młodzieży, lecz również zachęcać uczniów do czynnego w nim udziału. Dlatego też postanowiliśmy zachęcić szkoły, nauczycieli oraz samych uczniów do udziału w bardzo ciekawym konkursie. Zadaniem naukowców-amatorów będzie przygotowanie szkolnego stanowiska naukowego, pokazów i prezentacji naukowych, związanych z dziedzinami nauk przyrodniczych: fizyką, chemią, biologią i nowymi technologiami. Do zabawy z nauką zapraszamy uczniów jasielskich szkół podstawowych (klasy IV-VIII) i szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu jasielskiego. Wszystkie szkoły, do których skierowany jest konkurs, już dzisiaj mają zapewniony udział w naukowym wyzwaniu. Na zgłoszenia czekamy do 20.11.2023 r.

Prezentacja pokazów i szkolnych stanowisk naukowych odbędzie się 8 grudnia br. w Sali Audytoryjnej Generatora Nauki GEN.

Stanowiskom i pokazom naukowym bacznie przyglądać się będzie jury. Komisja konkursowa oceni je według następujących kryteriów:
– wartość dydaktyczna pokazu,
– atrakcyjność,
– nowatorskość,
– oryginalność,
– poziom interakcji z odwiedzającymi.

Na szkoły i reprezentujących je uczniów (członków zespołów) czekać będą atrakcyjne nagrody w postaci robotów edukacyjnych, sprzętu elektronicznego, gadżetów naukowych i zestawów upominków naukowych.

Dodatkowych informacji udzielamy pod numerem tel.: 13 448 25 09 oraz na stronie https://genjaslo.pl/

Festiwal Nauki sciFestGEN#1 realizowany jest przez Miasto Jasło w ramach przedsięwzięcia: „Jasło – Miasto Wiedzy” z projektu „Jasło – moje miasto, mój dom” finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 oraz budżetu państwa.