Święto Narodowe Trzeciego Maja w Jaśle

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta na obchody 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Zachęcamy do zabrania ze sobą polskich flag narodowych.

Program uroczystości:
10.00 Msza Święta w intencji Ojczyzny
na płycie rynku
11.10 Uroczysty pochód patriotyczny do parku miejskiego
na trasie pochodu składanie kwiatów i oddanie honorów pod tablicą upamiętniającą 200 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja
11.30 Hymn Państwowy, Apel Pamięci
przemówienie okolicznościowe Burmistrza Miasta Jasła w Glorietce
11.45 Program artystyczny
przygotowany przez Prywatną Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Jaśle
12.30 Zakończenie uroczystości

W związku z organizacją miejskich obchodów Święta Narodowego Trzeciego Maja w godzinach 9.30 – 11.30 nastąpi czasowe wyłączenie z ruchu wybranych odcinków ulic:

• ul. Rynek od skrzyżowania z ul. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. P. Skargi;
  • ul. Rynek od skrzyżowania z ul. P. Skargi do skrzyżowania z ul. Kościuszki;
  • ul. Kazimierza Wielkiego od skrzyżowania z ul. Szajnochy do skrzyżowania z ul. Rynek;
  • ul. Kościuszki od skrzyżowania z ul. Rynek do skrzyżowania z ul. Igielną.

Dodatkowo w związku z planowanym uroczystym pochodem do parku miejskiego w godzinach 11.10 – 11.30 nastąpi czasowe wyłączenie z ruchu ulic: Rynek – Kościuszki – Kołłątaja – Sobieskiego – Park Miejski.