Podsumowanie wyjazdów studyjnych młodzieży do przedsiębiorstw, które wzięły udział w Jasielskich Targach Pracy, Edukacji i Kariery

61

Zakończyły się wizyty studyjne zorganizowanych grup młodzieży jasielskich szkół podstawowych, szkół średnich oraz studentów w siedzibach przedsiębiorców-wystawców, którzy wyrazili zgodę na przyjęcie odwiedzających poprzez złożenie deklaracji.

Łącznie wzięło w nich udział aż 150 osób. Uczestnicy wizyt mieli okazję poznać takie firmy jak: Erko, Gamart, Gamrat, Jafar, Nowy Styl i Splast.

Serdecznie dziękujemy wszystkim firmom za ciepłe przyjęcie oraz przybliżenie działalności i specyfiki pracy, a uczniom i nauczycielom za poświęcony czas i zaangażowanie.

Zapraszamy do zapoznania się krótką charakterystyką firm biorących udział w wyjazdach studyjnych oraz na krótką relację fotograficzną z wizyt.

Firma ERKO sp. z o.o. sp. k  została założona w 1981 roku przez inż. Romana Pętlaka. Siedziba firmy znajduje się w Jonkowie koło Olsztyna, a oddział produkcyjny w Czeluśnicy koło Jasła. ERKO zawsze była spółką rodzinną.  Jest wiodącym producentem różnego typu końcówek i złączek kablowych oraz narzędzi do prac elektrycznych w Polsce. Własne biura konstrukcyjne, zaawansowana technologia produkcji oraz nowoczesny i wszechstronny park maszynowy pozwalają firmie szybko reagować na indywidualne potrzeby Klienta. Ze względu na dynamikę rozwoju i segmentację rynku firma stworzyła trzy dywizje produktowe: ELECTRO, AERO, ROBOTICS. Wyróżnia się dbałością o najwyższą jakość wyrobów i obsługi Klientów. Silną pozycję zawdzięcza pasji do ciągłego rozwoju. Jest i pozostaje firmą rodzinną. Myśląc o przyszłości, przygotowuje kolejne pokolenia do pracy.

Więcej na temat firmy można dowiedzieć się na stronie internetowej www.erko.pl

Firma gościła w dniach 27 i 31 maja 2022 r. uczniów szkół podstawowych oraz studentów.

Logotyp Gamart

Firma GAMART S.A. powstała w 1996 roku. Jest producentem innowacyjnych rozwiązań z branży tworzyw sztucznych z globalnymi aspiracjami oraz lokalnym dystrybutorem w tym obszarze na terenie Polski. Zatrudnia ponad 120 wykwalifikowanych pracowników.

Swoją obecną działalność opiera na 4 głównych filarach:

  • Badania i Rozwój. Opracowywanie know-how oraz projektowanie unikalnych produktów na skalę światową;
  • Produkcja. Specjalizacja w produkcji kształtek i łuków PE (w tym duże rozmiary do 1200mm, wszystkie SDRy) oraz w produkcji systemów do gromadzenia wody deszczowej;
  • Maszyny. Produkcja i modernizacja maszyn PTS (kompletne linie do wytłaczania, wielkogabarytowy druk 3D, linie do produkcji filamentu do drukarek 3D);
  • Dystrybucja. Sprzedaż hurtowa i detaliczna (15 sklepów na terenie Polski, gdzie oferujemy produkty własne i naszych partnerów).

Więcej na temat firmy można dowiedzieć się na stronie internetowej www.gamart.pl.

Firma gościła w dniu 19 maja 2022 r. uczniów szkół ponadpodstawowych.

Początki firmy Gamrat S.A. sięgają lat 30. ubiegłego wieku. Firma od dekad wyznacza standardy na rynku producentów materiałów budowlanych. W bogatej ofercie ma rury z PE i PVC, rynny dachowe z PVC i stali oraz podsufitki i węże zbrojone z PVC. Odwodnienia liniowe DrenGam, systemy gromadzenia wody EasyGam, systemy studzienne WellGam oraz węże z poliuretanu wzmocnione spiralą stalową, poszerzyły zakres oferty firmy w ciągu ostatnich 10 lat. Po produkty Gamrat S.A. sięgają zarówno wykonawcy z sektora infrastrukturalnego i użyteczności publicznej, jak również klienci indywidualni.

Więcej na temat firmy można dowiedzieć się na stronie internetowej www.gamrat.pl.

Firma gościła w dniach 30 i 31 maja 2022 r. uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

Fabryka Armatur Jafar S.A. jest firmą z polskim kapitałem. JAFAR specjalizuje się w produkcji armatury żeliwnej: przeciwpożarowej, gazu, wody, ścieków oraz wykonuje armaturę sanitarną. Firma jest liderem w branży polskich producentów armatury dzięki wysokiej jakości wyrobów, ciągłemu wdrażaniu nowych rozwiązań.

Produkty JAFAR zyskały również uznanie wśród zagranicznych odbiorców na ponad 80 rynkach zagranicznych. Historia działalności firmy rozpoczęła się już w 1953 roku od podjęcia produkcji metalowej z żeliwa i metali kolorowych. Produkcja odbywała się w dwóch zakładach zlokalizowanych w Skołyszynie (odlewnia)i Przysiekach (obróbka mechaniczna). Odlewnia Jafar od początku należy do najnowocześniejszych zakładów tego typu w Europie. Zakład obróbki mechanicznej wraz z malarniami pozwalają na produkcję wyrobów cechujących się konkurencyjnością jakościową i ekonomiczną w skali światowej.

Fabryka po prywatyzacji w 1993 roku odbyła gruntowną restrukturyzację. Po roku 2000 przeprowadzono sukcesywnie inwestycje rozwojowe i modernizacyjne. W ostatniej dekadzie wybudowano nowoczesne centrum logistyczne w Przysiekach, na ponad 5 tys. miejsc paletowych.

Więcej na temat firmy można dowiedzieć się na stronie internetowej www.jafar.com.pl.

Firma gościła w dniach 1 i 3 czerwca 2022 r. uczniów szkół podstawowych oraz studentów.

Logotyp Nowy Styl

Firma Nowy Styl S.A. to europejski lider kompleksowych rozwiązań meblowych dla przestrzeni biurowych i miejsc użyteczności publicznej. Wyposaża biurowce, centra konferencyjne, kina, stadiony, obiekty muzyczne, sportowe i wielofunkcyjne oraz hotele. Należy do ścisłej czołówki pod względem wielkości sprzedaży mebli biurowych oraz ma lokalne struktury w 16 krajach.

Zakłady produkcyjne Nowego Stylu wyposażone są w najnowocześniejsze technologie, a główna Fabryka Mebli Biurowych w Jaśle jest uważana za jedną z najlepszych w branży.

Aby wyprzedzać potrzeby rynku, firma wciąż inwestuje w najnowsze technologie, które rozwijane są we własnym Centrum Badawczo-Rozwojowym w Jaśle. 

Więcej na temat firmy można dowiedzieć się na stronie internetowej www.nowystyl.com.  

Firma gościła w dniu 23 maja 2022 r. uczniów szkół ponadpodstawowych.

Firma Splast sp. z o.o. została założona przez Tadeusza Sanockiego w 1989 roku i do dziś jest firmą rodzinną z kapitałem polskim. Frma specjalizuje się w przetwórstwie metodą wtrysku technicznych tworzyw sztucznych. Obecnie SPLAST to jeden z najnowocześniejszych zakładów przetwórstwa tworzyw sztucznych w Polsce oraz kluczowy dostawca dla branży motoryzacyjnej, elektronicznej, AGD, kosmetycznej oraz meblarskiej. SPLAST to również czołowy polski i europejski producent profesjonalnego sprzętu ręcznego do utrzymywania czystości, który znajduje szerokie zastosowanie w efektywnym sprzątaniu biur, hoteli, szpitali, szkół, zakładów przemysłowych itp. Dziś zatrudnia ponad 700 pracowników w czterech zakładach produkcyjnych – w Jedliczu, Krośnie, Jaśle i Alsózsolca na Węgrzech. Firma dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym, posiadając szeroki zakres możliwości produkcji wtryskowej poprzez stosowane technologie m.in. wtrysku multikomponentowego, MuCell, zgrzewania, drukowania, plazmowania czy wylewania uszczelek. Posiada własne nowoczesne laboratoria oraz Centrum Badawczo- Rozwojowe, wyposażone w maszynę wytrzymałościową, skaner pomiarowy czy drukarkę 3D. SPLAST stawia na innowacje; prawie 3 % zysków przeznaczamy na rozwój i badania, co roku uzyskując międzynarodowe patenty i wzory użytkowe.

Więcej na temat firmy można dowiedzieć się na stronie internetowej www.splast.com.pl.

Firma gościła w dniu 25 maja 2022 r. uczniów szkół ponadpodstawowych.