Dofinansowanie kosztów kształcenia młodocianego pracownika

zarys budynkuWniosek możesz złożyć:

• elektronicznie (opis usług elektronicznych)
  • pocztą na adres:
    Urząd Miasta w Jaśle
    ul. Rynek 12
    38-200 Jasło
  • osobiście w Kancelarii Urzędu Miasta w Jaśle (ul. Rynek 12, parter), w godzinach pracy urzędu.

Jakie dokumenty musisz wypełnić?

1. Wniosek o dofinansowanie kosztów kształcenia młodocianego pracownika,
  2. Oświadczenie o wielkości pomocy de minimis otrzymanej w roku, w którym ubiega się o pomoc de minimis oraz w ciągu 2 lat poprzedzających go albo oświadczenie o nieotrzymaniu takiej pomocy w tym okresie,
  3. Oświadczenie pracodawcy o posiadaniu statusu rzemieślnika lub o jego braku.

Do wniosku musisz dołączyć:

1. Kopie dokumentów potwierdzających posiadanie przez osobę prowadzącą naukę zawodu kwalifikacji określonych w przepisach w sprawie przygotowania zawodowego młodocianych i ich wynagradzania.
  2. Kopię umowy o pracę z młodocianym pracownikiem, zawartą w celu przygotowania zawodowego.
  3. Kopię odpowiednio: dyplomu, świadectwa potwierdzającego zdanie przez pracownika młodocianego egzaminu lub zaświadczenia potwierdzającego zdanie egzaminu.
  4. Informacje przedstawione przy ubieganiu się o pomoc de minimis sporządzone na formularzu, którego wzór stanowi załącznik do Rozporządzenia Rady Ministrów z dn. 29.03.2010 r. w sprawie zakresu informacji przedstawianych przez podmiot ubiegający się o pomoc de minimis (Dz. U. z 2010 r. nr 53 poz. 311 z późn.zm.).
  5. Aktualny wydruk z ewidencji działalności gospodarczej (CEIDG) lub z Krajowego Rejestru Sądowego.

Ile i jak zapłacisz?

Usługa jest bezpłatna.

Jak długo będziesz czekać na odpowiedź?

Do 30 dni od dnia złożenia wniosku. W sprawach szczególnie skomplikowanych w ciągu 60 dni od dnia złożenia wniosku – jeżeli tak będzie, poinformujemy Cię o tym.

Jak się możesz odwołać?

Odwołanie możesz wnieść do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krośnie, za pośrednictwem Burmistrza Miasta Jasła. Masz na to 14 dni od dnia doręczenia decyzji.

Dodatkowe informacje

Wniosek musisz złożyć do 3 miesięcy od dnia zdania egzaminu przez młodocianego. Pracodawca powinien zawiadomić Burmistrza Miasta Jasła o zawarciu umowy z młodocianym pracownikiem, zamieszkałym na terenie miasta, niezwłocznie po zawarciu tej umowy.

Art. 122 ust. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe

Potrzebujesz więcej informacji?