Jasielski basen z nową atrakcją dla dzieci

227

Już w tym sezonie letnim, na terenie jasielskiego basenu otwartego, uruchomiony zostanie plac wodny. Ta nowa atrakcja wodna dla najmłodszych dzieci powstała ze środków Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego.

Nowy plac wodny będzie znajdował się nieopodal niecek basenowych. Na placu znajdą się: parasol wodny, żabka, wąż i pająk z tryskaczami, kubki do przelewania wody z łańcuszkiem, ławeczka z mini niecką, stacjonarny samochód z tworzywa sztucznego, przegroda niska do strzelania z czterech pistoletów wodnych oraz osłonięta płótnem żaglowym pergola.

Początkiem czerwca, zaraz po napełnieniu basenu otwartego wodą, zaplanowano jeszcze przeprowadzenie na placu prób hydrotechnicznych. To ostatnie testy przed oddaniem placu do użytku.

„Budowa wodnego placu zabaw” to projekt, który zwyciężył w Jasielskim Budżecie Obywatelskim na 2023 rok. Na ten cel, ze środków przeznaczonych na wspieranie pomysłów zgłoszonych przez jaślan, przeznaczonych zostało blisko 400 tys. zł. Wykonawcą inwestycji była firma HAPT Jarosław Telega z Przeworska.