Do 1 marca trwa badanie ankietowe na temat adaptacji do zmian klimatu – zapraszamy do udziału

Miasto Jasło przystąpiło do przygotowania Miejskiego Planu Adaptacji do zmian klimatu do 2030 roku (MPA). Dokument ma pomóc jak najlepiej przygotować Jasło do zmieniających się warunków klimatycznych, a tym samym zminimalizować straty gospodarcze i społeczne.

W planie określone zostaną wpływy zmian klimatycznych na miasto oraz wskazane będą sektory i obszary wrażliwe na te zmiany. Dodatkowo zostanie ustalony potencjał miasta do zamieniających się warunków klimatycznych, a także, co najważniejsze, wskazany będzie katalog działań, które powinny być przeprowadzone w pierwszej kolejności.  Dzięki tym wytycznym miasto będzie mogło podejmować działania, które zminimalizują negatywne skutki ekonomiczne, społeczne i środowiskowe wynikające ze zmian klimatycznych.

W związku z trwającymi nad MPA pracami, zapraszamy do udziału w badaniu ankietowym. Prosimy o odpowiedź na kilka pytań dotyczących obserwowanych zmian klimatu oraz możliwości adaptacji do ich skutków. Ankieta znajduje się pod linkiem https://konsultacje.um.jaslo.pl/konsultacje/ankieta/badanie-dotyczace-miejskiego-planu-adaptacji-do-zmian-klimatu-dla-miasta-jasla,WGYK, a jej wypełnienie zajmuje około 5 minut.

Dziękujemy z góry za zaangażowanie!

Badanie ankietowe przeprowadzane jest przez Zakład Analiz Środowiskowych Eko-precyzja na zlecenie Urzędu Miasta w Jaśle i trwać będzie do 1 marca.