Zgłoś wniosek o zmianę stałego obwodu głosowania lub dopisanie się do Centralnego Rejestru Wyborców

zarys budynkuWniosek możesz złożyć:

Jakie dokumenty musisz wypełnić?

Wniosek o ujęcie w stałym obwodzie głosowania

Dołącz dokumenty na podstawie których można określić, że osoba wnosząca wniosek stale zamieszkuje na obszarze miasta, tj.:

• tytuł prawny do lokalu, w którym wnioskodawca stale zamieszkuje (np. umowa cywilno-prawna, odpis z księgi wieczystej, decyzje administracyjne),
  • w przypadku nieposiadania tytułu prawnego do lokalu – oświadczenie właściciela lub najemcy mieszkania, w którym zamieszkuje wnioskodawca potwierdzające stały pobyt w lokalu oraz tytuł prawny do lokalu tego właściciela (najemcy),
  • wyjaśnienie rozbieżności pomiędzy zameldowaniem, a faktycznym stałym pobytem lub w przypadku osób bez meldunku wyjaśnienie braku zameldowania – np. w drodze oświadczenia.

Ile i jak zapłacisz?

Usługa jest bezpłatna.

Jak długo będziesz czekać na odpowiedź?

Decyzję o ujęciu lub odmowie otrzymasz w ciągu 5 dni od złożenia wniosku.

Jak się możesz odwołać?

Skargę na decyzję wnosi się do Sądu Rejonowego w Jaśle za pośrednictwem Burmistrza Miasta Jasła. Masz na to 3 dni od dnia otrzymania decyzji.

Dodatkowe informacje

​Osoby zameldowane na pobyt stały są znajdują się w Centralnym Rejestrze Wyborców z urzędu.

Wyborca ujęty w stałym obwodzie głosowania na podstawie decyzji, który zamelduje się na pobyt stały pod innym adresem, będzie z urzędu ujęty w stałym obwodzie głosowania, właściwym dla adresu zameldowania na pobyt stały.

Wyborca, którego dane zamieszczone są w Centralnym Rejestrze Wyborców w części B (obywatele UE i Wielkiej Brytanii), może na swój wniosek zostać skreślony z Centralnego Rejestru Wyborców.

Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeks wyborczy.
Rozporządzenie MSWiA z dnia 28 lipca 2023 r. w sprawie wzorów wniosków o ujęcie w obwodzie głosowania, skreślenie wyborcy z Centralnego Rejestru Wyborców, zmianę miejsca głosowania oraz wzoru i sposobu ewidencjonowania zaświadczeń o prawie do głosowania.

Potrzebujesz więcej informacji?

Zadzwoń pod numer: