Wybory do Izb Rolniczych już 24 września!

Szanowni Rolnicy!

Na najbliższą niedzielę – 24 września 2023 r. – wyznaczono termin wyborów do rad powiatowych Podkarpackiej Izby Rolniczej. Lokal wyborczy znajdować się będzie w budynku Urzędu Miasta w Jaśle przy ul. Rynek 12 (sala 102).

Miasto Jasło stanowi jednomandatowy Okręg wyborczy nr 28 co oznacza, że uprawnieni do głosowania wyborcy będą mogli zagłosować tylko na jednego kandydata spośród zgłoszonych.  Głosowanie w wyborach odbywać się będzie bez przerwy między godziną 8.00 a 18.00. Osobami uprawnionymi do głosowania w wyborach do izb rolniczych są:

• osoby fizyczne i prawne, będące podatnikami podatku rolnego w rozumieniu przepisów o podatku rolnym;
  • osoby fizyczne i prawne, będące podatnikami podatku dochodowego z działów specjalnych produkcji rolnej w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych i podatku dochodowym od osób prawnych;
  • członkowie rolniczych spółdzielni produkcyjnych posiadający w tych spółdzielniach wkłady gruntowe.

Zachęcamy wszystkich uprawnionych do czynnego uczestnictwa w wyborach.