Spotkania z animatorem kariery w ramach przedsięwzięcia „Ścieżki kariery – kształcenie szyte na miarę”

Celem głównym przedsięwzięcia jest wypracowanie mechanizmu kształtowania i zarządzania karierą zawodową na terenie Jasła, na każdym etapie życia przez odpowiednie doradztwo/mentoring, edukację i doskonalenie zawodowe dostosowane do aktualnego i prognozowanego zapotrzebowania na lokalnym rynku pracy. Cele pomagają zrealizować uczestnikom projektu pracownik biura karier i animatorki kariery.

Obecnie ze wsparcia w tym przedsięwzięciu skorzystało 163 osoby (dane na koniec czerwca br.).

Dzięki wysokim kwalifikacjom zespołu projektowego (animatorka, która posiada wykształcenie na poziomie studiów podyplomowych z zakresu doradztwa zawodowego i personalnego, druga animatorka posiada tytuł doktora ekonomii i doświadczenie w konsultacjach z zakresu HR) część ze zgłaszanych potrzeb uczestników projektu, w zakresie doradztwa zawodowego i coachingu, została zrealizowana właśnie poprzez spotkania z animatorami.

Sukcesem projektu jest doprowadzenie do zdobycia nowych kwalifikacji zawodowych przez kilkudziesięciu uczestników projektu. Otrzymali oni pomoc biura karier w znalezieniu źródła dofinansowania, wypełnienia wniosku dotacyjnego i przygotowania dokumentacji. Jest to dodatkowy efekt projektu.

Efektem realizacji projektu jest również podjęcie przez kilkanaście osób pracy zawodowej lub stażu. Udzielano pomocy np. poprzez przygotowanie do rozmowy z przyszłym pracodawcą, przygotowanie CV oraz wsparciu motywacyjnemu.

Pogłębione doradztwo i coaching zostanie zrealizowane w drugim etapie projektu, dla osób zgłaszających taką potrzebę.

Przedsięwzięcie „Ścieżki kariery – kształcenie szyte na miarę” realizowane jest w ramach projektu „Jasło – moje miasto, mój dom” finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 oraz budżetu państwa.