Pociągiem do Krakowa w sobotę?

132

Jeszcze nie opadł kurz po decyzji o uruchomieniu połączenia kolejowego Jasło – Kraków w piątki i niedziele, a już pojawił się pomysł, aby pociąg kursował na linii również w soboty. Co sądzicie o tym pomyśle? Zapraszamy do wypełnienia anonimowej ankiety.

Kiedy niemal pewnym stał się fakt uruchomienia połączenia kolejowego na linii Jasło – Biecz – Gorlice – Kraków chcieliśmy poznać Wasze opinie o tym projekcie. W porozumieniu z grupą pasjonatów działających pod szyldem kochamkolej.pl stworzyliśmy ankietę, która jak się okazało stanowiła nieocenione źródło informacji dla przewoźnika, mającego w założeniu obsługiwać połączenie. Wypełniło ją 1956 respondentów! Tak znaczna liczba badanych dowodzi, że w Jaśle, Bieczu, Gorlicach i wielu innych miejscowościach kolei stanowi atrakcyjny temat do dyskusji.

O tym, że połączenie relacji Jasło – Kraków jest ze wszech miar perspektywiczne świadczą obiecująco wysokie liczby pasażerów, którzy pomimo, iż funkcjonuje ono od stosunkowo niedawna z chęcią korzystają z opcji podróżowania pociągiem. Reakcja pasażerów przerosła przede wszystkim najśmielsze oczekiwania przewoźnika, którym są Koleje Małopolskie S.A. W komunikacie opublikowanym przez spółkę niespełna tydzień temu czytamy: „6 października, w piątkowe popołudnie, z usług Kolei Małopolskich skorzystała rekordowa liczba pasażerów odjeżdżających w kierunku wschodnim na Tarnów, Nowy Sącz, Krynicę i Jasło”. Pociągiem do Jasła z Krakowa odjechało 255 pasażerów. 65 wysiadło na stacji Jasło. Jeszcze okazalej przedstawiają się liczby pasażerów udających się do Krakowa, którzy wsiadają do pociągu w Jaśle. W niedzielę, tydzień temu, było ich niemal dwustu.

Dobre początki pozwalają na snucie kolejnych planów. Być może, już od grudnia 2017 r. z Jasła do Krakowa będzie można pojechać pociągiem również w sobotę.

Pociąg miałby kursować na wskazanej linii w każdą sobotę. Planowany odjazd ze stacji Jasło przewidziany byłby w godzinach od 6:00 do 7:00. Powrót ok godziny 20:00-21:00 – przyjazd pociągu na stację Jasło. Czas jazdy szacuje się na blisko 3 godz. i 15 minut.

Co sądzą mieszkańcy Jasła, Biecza, Gorlic i wielu innych miejscowości o nowym pomyśle? Zapraszamy do wypełnienia anonimowej ankiety, dzięki której będziemy mogli poznać Waszą opinię na temat projektowanego uruchomienia połączenia kolejowego w soboty.

Aby wypełnić ankietę kliknij w podany link >> https://ankiety.interaktywnie.com/ankieta/59dfe3a7925cc/

Lub poniższą grafikę


Autorami ankiety są portal informacyjny jaslo4u.pl oraz kochamkolej.pl. Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody autorów jest surowo zabronione.