Najserdeczniejsze życzenia dla Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza

kartka urodzinowa dla Jerzego Matuszkiewicza

Jerzy Duduś Matuszkiewicz, Honorowy Obywatel Miasta Jasła, 10 kwietnia obchodził swoje 93 urodziny. Już tradycyjnie, życzenia urodzinowe w imieniu mieszkańców przesłane zostały do Warszawy, gdzie mieszka ten pochodzący z Jasła niezwykły artysta.

Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz to wybitny muzyk jazzowy, saksofonista, kompozytor muzyki do wielu popularnych seriali i filmów m.in.: Czterdziestolatka, Alternatywy 4, Janosika, Wojny domowej, Nie lubię poniedziałku, Stawki większej niż życie, czy Rozmów kontrolowanych.

Artysta nie zapomniał o rodzinnym Jaśle i od lat wspiera je darowiznami. Na zakup nowego fortepianu dla JDK ofiarował, kilka lat temu, niebagatelną sumę 50 tys. zł oraz przeznaczył środki na nagrodę swojego imienia dla młodych, utalentowanych muzycznie jaślan. Wspiera finansowo również Społeczny Komitet Ochrony i Renowacji Zabytków Cmentarza przy ul. Zielonej w Jaśle.

W uznaniu wielkiego dorobku jaślanina Rada Miejska Jasła przyznała mu tytuł Honorowego Obywatela Miasta Jasła. Uchwałę podjęto 26 marca 2012 roku na wniosek Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego, Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Jaśle oraz Jasielskiego Domu Kultury.

Życzenia przesłane do Jerzego Dudusia Matuszkiewicza przez Ryszarda Pabiana, burmistrza Miasta Jasła.

Jerzy Duduś Matuszkiewicz