Krajowy System e-Faktur (KSeF)

KSeF

Krajowy System e-Faktur (KSeF) to platforma do wystawiania i otrzymywania faktur drogą elektroniczną, która umożliwia wystawianie i udostępnianie faktur ustrukturyzowanych. W początkowym okresie faktury ustrukturyzowane będą funkcjonowały w obrocie gospodarczym jako jedna z dopuszczanych form dokumentowania transakcji, obok faktur papierowych i obecnie występujących w obrocie gospodarczym faktur elektronicznych.

Od stycznia 2022 roku można skorzystać z KSeF dobrowolnie, natomiast od 1 lipca 2024 roku KSeF stanie się rozwiązaniem obligatoryjnym.

Portal podatki.gov.pl przygotował zakładkę w całości poświęconą aplikacji KSeF i jej środowisku testowemu. Znaleźć tam można także bazę wiedzy o KSeF, zestawienie najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi, aktualności i wyjaśnienia.

Więcej na stronie www.podatki.gov.pl/ksef.

Wychodząc naprzeciw potrzebom przedsiębiorców Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa organizują ogólnopolski cykl spotkań informacyjnych dla mikroprzedsiębiorców nt. Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) pn. Środy z KSeF. Bezpłatne spotkania przeprowadzą eksperci Krajowej Administracji Skarbowej w każdą środę przez najbliższe cztery tygodnie tj.: 22 i 29 listopada oraz 6 i 13 grudnia.

Szczegółowe informacje na stronie Ministerstwa Finansów.