Dbamy o naturę, zbieramy makulaturę!

Przypominamy, że już w najbliższy piątek (29 września) na jasielskim rynku Wydział Rewitalizacji i Strategii Urzędu Miasta w Jaśle organizuje akcję „Rewitalizacja w jesiennym plenerze”.

Jednym z elementów spotkania będzie zbiórka makulatury w zamian za sadzonki roślin owocowych. Mieszkańcy, którzy przyniosą minimum 3 kg makulatury otrzymają sadzonkę krzewu owocowego (m.in. agrest, porzeczka, mini kiwi, borówka, pigwowiec). Regulamin akcji znajduje się pod linkiem: https://um.jaslo.pl/pl/rewitalizacja-w-jesiennym-plenerze/

Miłośników roślin doniczkowych zapraszamy natomiast do Zielonego punktu wymiany. To tutaj można będzie dzielić się roślinami i wiedzą na temat ich hodowli w naszych domach. Podczas spotkania prowadzone będą także bezpłatne konsultacje w zakresie ziołolecznictwa i dietetyki.

W programie dodatkowo: wyciskanie soku na rowerze, wymiana książek, plenerowa czytelnia przygotowana przez bibliotekę, warsztaty kreatywne i inne stoiska edukacyjne.

Więcej informacji na plakacie.