24 września 2023 r. wybory do Podkarpackiej Izby Rolniczej

Krajowa Rada Izb Rolniczych uchwałą nr 2/2023 z dnia 22 lutego 2023 r. w sprawie zarządzenia wyborów do walnych zgromadzeń izb rolniczych wyznaczyła termin wyborów do walnego zgromadzenia  na 24 września 2023 r. na kolejną 4-letnią kadencję obejmującą lata 2023-2027.

Zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 1995 r. o izbach rolniczych (tj. Dz. U. z 2022 r. poz. 183) i uchwałą Nr 1/2023 Krajowej Rady Izb Rolniczych z dnia 22 lutego 2023 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu przeprowadzania wyborów do walnych zgromadzeń izb rolniczych, informujemy, że kandydatem na członka Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej może być wyłącznie członek izby znajdujący się w spisie uprawnionych do głosowania, w okręgu wyborczym w którym kandyduje.

Zgłoszenie kandydata na członka Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej powinno zawierać: imię/imiona, nazwisko, datę urodzenia, pesel i miejsce zamieszkania kandydata oraz oznaczenie okręgu do którego następuje zgłoszenie kandydata a w wypadku osoby prawnej – ponadto nazwę i adres siedziby tej osoby prawnej.

Do zgłoszenia dołącza się:

1. Listę co najmniej 50 członków danej izby rolniczej, posiadających prawo wyborcze w okręgu wyborczym, w którym dokonywane jest zgłoszenie.
  2. Pisemne oświadczenie kandydata o zgodzie na kandydowanie w danym okręgu wyborczym.
  3. Pisemne upoważnienie do dokonania zgłoszenia, podpisane przez kandydata, z oznaczeniem imion, nazwiska i adresu zamieszkania oraz datę urodzenia i pesel osoby upoważnionej do dokonania zgłoszenia, jeżeli zgłoszenia dokonuje osoba upoważniona przez kandydata.
  4. Dokument wystawiony przez władze osoby prawnej o ustanowieniu przedstawiciela tej osoby, zawierający nazwę i adres siedziby osoby prawnej, nazwę organu, który ustanowił przedstawiciela, oraz imiona, nazwisko, datę urodzenia, pesel i adres zamieszkania przedstawiciela, jeżeli zgłoszenie kandydata dokonywane jest w imieniu osoby prawnej, wydany najpóźniej na 3 miesiące przed terminem wyznaczonym jako termin wyborów.
  5. Zgodę kandydata oraz osoby zgłaszającej na przetwarzanie danych osobowych.

Zgłoszenie kandydatów będą przyjmowane do 4.09.2023 r. w Urzędzie Miasta w Jaśle przy ul. Sokoła 8, 38-200 Jasło. Miasto Jasło jest okręgiem wyborczym nr 28, jednomandatowym, obejmującym obszar Miasta Jasła, a siedzibą Komisji Okręgowej jest Urząd Miasta w Jaśle, ul. Rynek 12.

Wszystkie informacje dot. wyborów, w tym dokumenty, wzory i formularze znajdują się na stronie Podkarpackiej Izby Rolniczej, w zakładce Wybory 2023, email: https://piragro.pl/zaopiniuj-projekty-aktow-prawny/, druki zgłoszenia kandydata oraz listę poparcia można również pobrać w Urzędzie Miasta w Jaśle, ul. Sokoła 8, tel. kontaktowy 13 44 86 347.