Zmień dane dotyczące działalności gospodarczej w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG)

zarys budynkuWniosek możesz złożyć:

• elektronicznie korzystając z usługi zmień dane firmy w CEIDG na portalu Biznes.gov.pl
  • drogą pocztową, listem poleconym na adres:
    Urząd Miasta w Jaśle
    Wydział Wspierania Przedsiębiorczości
    ul. Rynek 12
    38-200 Jasło
    UWAGA! Podpis pod wnioskiem musi być potwierdzony notarialnie.
  • osobiście w Urzędzie Miasta w Jaśle (Rynek 12, pokój nr 12 na parterze), w godzinach pracy urzędu.
  • Uwaga! Przy składaniu wniosku musisz mieć dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość.

Jakie dokumenty musisz wypełnić?

Wniosek CEIDG-1 do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej wraz z załącznikami.

Ile i jak zapłacisz?

Złożenie wniosku jest bezpłatne.

Jeśli załatwiasz sprawę przez pełnomocnika dołącz opłatę skarbową w wysokości 17 zł (nie dotyczy pełnomocnika wpisanego do CEIDG). Z opłaty zwolnione są pełnomocnictwa udzielane: małżonkowi, wstępnemu, zstępnemu lub rodzeństwu albo gdy składający wniosek jest zwolniony od opłaty skarbowej.

Opłatę skarbową zapłać w kasie urzędu lub przelewem na konto Miasta Jasła numer rachunku: 33 8627 1011 2001 0048 6891 0003.

Jak długo będziesz czekać na odpowiedź?

1. Zarejestrujemy Twój wniosek nie później niż w ciągu jednego dnia roboczego (dotyczy wniosku złożonego w formie papierowej: osobiście lub pocztą tradycyjną).
  2. Jeśli będziesz musiał poprawić złożony wniosek, poinformujemy Cię o tym. Będziesz miał na to 7 dni.
  3. Twój wniosek nie zostanie rozpatrzony, jeśli nie poprawisz go w terminie wskazanym w wezwaniu.
  4. Wpis znajdziesz w Wyszukiwarce firm.

Jak się możesz odwołać?

Tryb odwoławczy nie występuje.​

Dodatkowe informacje

1. Od 1 lipca 2011 roku działa Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej (CEIDG) prowadzona przez ministra właściwego ds. gospodarki.
  2. Ewidencja jest ogólnopolska, jawna, prowadzona wyłącznie w formie elektronicznej.
  3. Jako Przedsiębiorca masz obowiązek złożyć wniosek o zmianę wpisu w CEIDG – w terminie 7 dni od dnia zmiany twoich danych ewidencyjnych tj:
    • imię i nazwisko,
    • dodatkowe określenia, które włączasz do firmy (o ile takich używasz),
    • informacja o obywatelstwie,
    • adres do doręczeń oraz adres stałego miejsca wykonywania działalności gospodarczej (jeżeli takie miejsce posiadasz),
    • dane kontaktowe,
    • przedmiot wykonywanej działalności (PKD).
  4. W każdym czasie możesz też zgłosić zmianę danych informacyjnych tj:
    • data rozpoczęcia działalności gospodarczej,
    • dane przedstawiciela ustawowego,
    • data zawieszenia i wznowienia działalności gospodarczej,
    • data zaprzestania działalności gospodarczej (o ile została zgłoszona we wniosku o wpis do CEIDG),
    • informacja o istnieniu lub ustaniu małżeńskiej wspólnoty majątkowej (o ile została zgłoszona we wniosku o wpis do CEIDG).
  5. Jeśli chcesz pobrać aktualne zaświadczenie o wpisie do CEIDG:
    • wejdź na stronę biznes.gov.pl,
    • wybierz zakładkę „Wyszukiwarka firm – Znajdź przedsiębiorcę”,
    • uzupełnij jedno z kryteriów wyszukiwania np. nr NIP,
    • po naciśnięciu rekordu „szukaj” system wyświetli Twój wpis, który będziesz mógł wydrukować.
  6. Zaświadczeniem o wpisie do CEIDG jest wyłącznie wydruk ze strony internetowej CEIDG.
  7. Nowe dane wpisane przez Ciebie do CEIDG są automatycznie przesyłane przez system do:
    • właściwego naczelnika urzędu skarbowego wskazanego przez Ciebie,
    • Głównego Urzędu Statystycznego (GUS),
    • Zakładu Ubezpieczeń Społecznych albo Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Więcej informacji uzyskasz w serwisie informacyjno-usługowym dla przedsiębiorcy: https://www.biznes.gov.pl/

Ustawa z dnia 6 marca 2018 r. Prawo przedsiębiorców.
Ustawa z dnia 6 marca 2018 r. o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i Punkcie Informacji dla Przedsiębiorcy.
Ustawa z dnia 6 marca 2018 r. o zasadach uczestnictwa przedsiębiorców zagranicznych i innych osób zagranicznych w obrocie gospodarczym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Ustawa z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej.

Potrzebujesz więcej informacji?

Zadzwoń pod numer: 13 448 63 41