Zezwolenie na prowadzenie hodowli lub utrzymywanie psa rasy uznawanej za agresywną na terenie Miasta Jasła

zarys budynkuWniosek możesz złożyć:

• elektronicznie korzystając z usługi Pismo ogólne do podmiotu publicznego na platformie ePUAP
• pocztą na adres: Urząd Miasta w Jaśle ul. Rynek 12, 38-200 Jasło
• osobiście: w Kancelarii Urzędu Miasta w Jaśle (ul. Rynek 12, parter) w godzinach pracy Urzędu Miasta w Jaśle

Jakie dokumenty musisz wypełnić?

Nie ma ustalonego wzoru wniosku. Możesz skorzystać z załączonego poniżej formularza, który zawiera wszystkie wymagane dane.

Wniosek o wydanie zezwolenia na prowadzenie hodowli/utrzymywanie psa rasy uznawanej za agresywną

Jeśli sam sporządzasz wniosek, to musi on zawierać dane wnioskodawcy (imię, nazwisko, telefon kontaktowy, adres) oraz dane dotyczące psa: rasa, informacja o pochodzeniu (numer rejestracyjny w Związku Kynologicznym – metryka lub rodowód), liczbę zwierząt, płeć, wiek, sposób oznakowania psa (numer czipa lub tatuażu) oraz adres i opis warunków w jakich utrzymywany będzie pies lub prowadzona będzie hodowla psów.

Ile i jak zapłacisz?

Opłata skarbowa za wydanie zezwolenia wynosi 82 zł.

Opłata skarbowa za pełnomocnictwo wynosi 17 zł.

• Do wniosku dołącz kopię rodowodu lub metryki psa oraz dowód uiszczenia opłaty skarbowej.
  • W przypadku, gdy sprawę załatwiasz przez pełnomocnika musisz do wniosku załączyć oryginał lub poświadczoną za zgodność z oryginałem kopię dokumentu udzielającego pełnomocnictwa lub prokury. Musisz też uiścić opłatę skarbową za udzielenie pełnomocnictwa i dołączyć dowód jej uiszczenia.

Zapłać:

• w kasie urzędu – gotówką lub kartą płatniczą w momencie składania wniosku,
  • przelewem na rachunek Miasto Jasło nr 33 8627 1011 2001 0048 6891 0003.
    Oryginał dowodu wpłaty dołącz do wniosku.

Jak długo będziesz czekać na odpowiedź?

Zezwolenie na prowadzenie hodowli lub utrzymywanie psa rasy uznawanej za agresywną wydane zostanie w ciągu 30 dni od daty złożenia wniosku, a w sprawach szczególnie skomplikowanych – nie później niż w ciągu dwóch miesięcy od dnia wszczęcia postępowania.

Jak się możesz odwołać?

Odwołanie od wydanej decyzji musisz wnieść do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krośnie za pośrednictwem Burmistrza Miasta Jasła w terminie czternastu dni od dnia otrzymania decyzji.

Dodatkowe informacje

Prowadzenie hodowli lub utrzymywanie psa rasy uznawanej za agresywną wymaga zezwolenia wydanego przez wójta (burmistrza, prezydenta miasta) właściwego ze względu na planowane miejsce prowadzenia hodowli lub utrzymywania psa na wniosek osoby zamierzającej prowadzić taką hodowlę lub utrzymywać takiego psa.

Zezwolenia nie wydaje się, a wydane cofa w przypadku, gdy pies będzie lub jest utrzymywany w warunkach i w sposób, które stanowią zagrożenie dla ludzi lub zwierząt.
W przypadku jeśli złożony przez Ciebie wniosek będzie niekompletny zostaniesz wezwany do jego uzupełnienia, w terminie nie krótszym niż 7 dni od dnia doręczenia wezwania.
Jeśli nie uzupełnisz wniosku o wymagane w wezwaniu informacje, zostanie on pozostawiony bez rozpatrzenia.

Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt

Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego.

Ustawa z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej.

Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 28 kwietnia 2003 r. w sprawie wykazu ras psów uznawanych za agresywne.

Potrzebujesz więcej informacji?

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji skontaktuj się z Wydziałem Gospodarki Komunalnej
Zadzwoń pod numer: 13 4486 380

Informacje o dokumencie