Sadzonki drzewek w ramach akcji „Jabłonkujemy”

20 listopada Miasto Jasło otrzymało 20 sadzonek drzewek jako wyróżnienie  w konkursie „KWITNĄCE Jabłonie”, organizowanym przez Fundację State of Poland z siedzibą w Warszawie.

Pomimo niesprzyjającej pogody, nasadzenia jabłonek (jabłoń – ROYALTY oraz RED SENTINEL) odbyły się na terenie rekreacyjno-sportowym „Przystanek Kwiatowa”, ogólnodostępnym dla mieszkańców i turystów, w idealnym miejscu dla aktywnego wypoczynku.

Udział w konkursie stanowił kontynuację działań podjętych przez miasto w 2022 r. wspólnie z Muzeum Regionalnym w Jaśle, w ramach których przekazaliśmy blisko 700 sadzonek jabłoni, gruszy, śliwy lub czereśni mieszkańcom jako pamiątkę obchodów roku Ignacego Łukasiewicza.  Sadzonki drzewek owocowych nawiązywały do aktywności społecznej Łukasiewicza, który zachęcał do zakładania szkółek drzew owocowych, obsadzania nimi gościńców i zakładania sadów, celem poprawy stanu zdrowia mieszkańców.

Warto zaznaczyć, że Przystanek Kwiatowa został wybrany celowo. Jest to miejsce, gdzie spotykają się ludzie, a zieleń w tym obszarze nie tylko poprawi estetykę, ale również stworzy przyjazne miejsce do odpoczynku.

Cieszymy się, że ta idea sadzenia drzewek owocowych w przestrzeni miejskiej została doceniona przez Fundację.