Poznaj historię Polski w ciekawy sposób – mobilne centrum edukacyjne „Niepodległa” w Jaśle

51

Na jasielskim rynku zawitał Mobilny Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa, który przy pomocy multimedialnej i interaktywnej wystawy przygotowanej przez Biuro Programu „Niepodległa”, przedstawia historię Polski pierwszych lat II Rzeczypospolitej.

Mobilne muzeum odwiedzi w 2022 roku 40 miejscowości w całej Polsce – jedną z nich jest właśnie Jasło. Do śledzenia trasy Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa” zapraszamy na stronę niepodlegla.gov.pl oraz na profil Niepodległej na Facebooku (https://facebook.com/Niepodlegla1918). Cała trasa, z 40 punktami na mapie, potrwa od kwietnia do połowy października.

Odwiedziny w mobilnym Wirtualnym Teatrze Historii „Niepodległa” to atrakcyjna forma wspólnego spędzenia czasu dla starszych i młodszych. Wystawa została dostosowana również do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchu – dla potrzebujących dostępna jest specjalna, rozkładana rampa ułatwiająca zwiedzanie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mecenasem Projektu jest PKN ORLEN.

link do szerszej informacji o projekcie: https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/wirtualny-teatr-historii-niepodlegla-40-przystankow-w-2022-roku/

link do regulaminów (zwiedzania WTH i korzystanie z fotobudki)

https://niepodlegla.gov.pl/wp-content/uploads/2022/04/Zasady-zwiedzania-WTH_2022.pdf

https://niepodlegla.gov.pl/wp-content/uploads/2022/04/Zasady-korzytania-z-Fotobudki.pdf

Biuro Programu „Niepodległa”/Urząd Miasta w Jaśle