Postęp prac przy budowie drogi 5KDZ

Postęp prac przy budowie drogi 5KDZ - wytyczona droga

Nowo powstająca droga o długości 1,2 km połączy DK 28 (ulica J. Piłsudskiego) z istniejącą już drogą w strefie inwestycyjnej (ul. Meblową i ul. Prostą). Przede wszystkim posiada ona parametry techniczne umożliwiające poruszanie się po niej samochodów ciężarowych (bliskość zakładów produkcyjnych). W ramach inwestycji wykonywane są: roboty drogowe, ścieżka rowerowa, chodnik, zjazdy, oświetlenie uliczne, kanał technologiczny, przepusty, kanalizacja deszczowa oraz zabezpieczenie istniejącej infrastruktury podziemnej.

Wartość zadania to blisko 10 mln zł, przy czym niemal 6,6 mln zł pochodzi ze środków realizowanego projektu „Jasło – moje miasto, mój dom” finansowanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014 – 2021 (85 %) i budżet państwa (15%), natomiast 3,5 mln zł to wkład Miasta Jasła.

Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle. Realizacja zadania powinna zakończyć się najpóźniej do końca września br.