Położna na medal z Jasła nagrodzona

od lewej: burmistrz Ryszard Pabian, Małgorzata Buba, Tomasz Chechłacz

W środę (12 kwietnia) jaślanka Małgorzata Buba otrzymała pamiątkowy dyplom i nagrodę za zwycięstwo w dziewiątej edycji konkursu “Położna na medal”. Najlepszej położnej w kraju gratulowali burmistrz Jasła Ryszard Pabian i Tomasz Chechłacz z Zakładów Farmaceutycznych UNIA i AMA Akademii Malucha Alantan – pomysłodawców i organizatorów plebiscytu. Pierwszego kwietnia wystartowała jubileuszowa, 10. już edycja konkursu w którym można nominować i głosować na położne, które są na medal.

Położna z Jasła zdobyła w konkursie 905 głosów i wyprzedziła pozostałe 542 położne z całego kraju. Za zdobycie pierwszego miejsca na Małgorzatę Bubę czekała nagroda w postaci vouchera turystycznego. Wręczył ją Tomasz Chechłacz, reprezentujący organizatorów i pomysłodawców nie tylko konkursu, ale całej kampanii społeczno-edukacyjnej “Położna na medal”. Kampania, i prowadzony w jej ramach plebiscyt, nieprzerwanie od 2014 roku mówią o standardach opieki okołoporodowej i zachęcają kobiety do poznawania praw, które przysługują im w ciąży, przy porodzie, a także później, w czasie sprawowania opieki nad matką i noworodkiem.

Nagradzanie takich osób, jak pani Małgorzata Buba, to z pewnością najprzyjemniejsza część pracy przy konkursie oraz kampanii. Cieszymy się, że nagroda i tytuł “Położnej na medal” po raz kolejny trafiają w ręce kogoś, kto świeci przykładem, kto zdobył zaufanie setek kobiet i dla kogo bycie położną to coś znacznie więcej niż tylko praca. Serdecznie gratulujemy pani MałgorzacieTomasz Chechłacz, Junior Product Manager, Zakłady Farmaceutyczne “UNIA”.

Do gratulacji przyłączył się również Ryszard Pabian, burmistrz Jasła. – W naszych mieszkańcach tkwi olbrzymi potencjał, a pani Małgorzata jest tego najlepszym przykładem. Jej zaangażowanie, wiedza i ciężka praca sprawiły, że dziś z dumą można powiedzieć, że najlepsza położna mieszka i pracuje w Jaśle. Bardzo dziękuję za wsparcie i opiekę, którą otacza pani kobiety w tym najpiękniejszym, ale i trudnym dla nich czasie, jakim jest pojawienie się na świecie dziecka.

Małgorzata Buba pracuje w jako położna środowiskowo-rodzinna w Samodzielnym Publicznym Miejsko-Gminnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Jaśle. Najlepsza położna w kraju znajduje również czas, żeby wspierać kobiety i całe rodziny w trakcie zajęć w szkole rodzenia Akademia Świadomego Rodzica, którą prowadzi. Młode mamy mogą też liczyć na jej pomocną dłoń w sprawach związanych z prawidłowym karmieniem piersią oraz laktacją, Małgorzata Buba jest bowiem Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym. Położna na medal jest również członkiem Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Krośnie.

Małgorzata Buba jest absolwentką studiów magisterskich na Uniwersytecie Rzeszowskim ze specjalizacją pielęgniarstwa ginekologicznego. Prywatnie, uwielbia relaks i aktywność fizyczną na świeżym powietrzu, a jej największym marzeniem jest obejrzenie meczu FC Barcelony z trybun stadionu Camp Nou. Jeszcze w kwietniu Pani Małgorzata planuje spełnić swoje sportowe marzenie.

– Dziękuję raz jeszcze moim pacjentkom i ich rodzinom za wszystkie oddane na mnie głosy. Konkurs Położna na medal to dla mnie bardzo ważne wyróżnienie, ponieważ jest potwierdzeniem wartości mojej pracy, mojego zaangażowania i relacji z pacjentkami, jakie udało mi się stworzyć będąc ich położnąMałgorzata Buba, laureatka 9. edycji konkursu Położna na medal.