Podróż jasielskich dzieci do krainy bezpieczeństwa

sm

W ramach realizowanego programu profilaktycznego „Bezpieczny pieszy w mieście Jaśle” 23 i 24 października w Jasielskim Domu Kultury odbyły się widowiska edukacyjne, skierowane do przedszkolaków oraz uczniów klas I szkół podstawowych. Głównym organizatorem spotkania był Urząd Miasta w Jaśle oraz Straż Miejska w Jaśle.

Spotkania zorganizowane zostały w ramach projektu  „Bezpieczny pieszy w mieście Jaśle”, który oprócz budowy 4 aktywnych przejść dla pieszych obejmuje również działania profilaktyczne prowadzone przez Straż Miejską w Jaśle. Działania te realizowane są w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.

Początkiem zabawy było spotkanie maskotki Straży Miejskiej – inspektora Lwa z dziećmi. Poprzez liczne zabawy i konkursy dzieci mogły wykazać się swoją wiedzą na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i znaków drogowych. Podczas gali zostały wręczone dyplomy i nagrody rzeczowe laureatom konkursu plastycznego „Bezpieczny przedszkolak na drodze w mieście Jaśle”. Uroczystości towarzyszyła wystawa 145 prac wykonanych przez przedszkolaków.

Nagrodzeni zostali: I miejsce- Alan Śmietana PM nr 6, opiekun Iwona Dziedzic, II miejsce – Aleksandra Ropa PM nr 15, opiekun Bożena Pec, III miejsce – Milena Korczykowska  PM nr 14, opiekun Urszula Małgorzata Janowiec

Wyróżnienia otrzymali: 1. Remigiusz Koś PM nr 13, opiekun Barbara Maczuga, 2. Robert Chochołek PM nr 6, opiekun Krystyna Pietraszek, Małgorzata Marek, 3. Kinga Kopyto PM nr 10, opiekun Renata Zemrys.

Z kolei 24 października na scenie Jasielskiego Domu Kultury pojawiły się dzieci prezentując pokazową modę  odblaskową. W pokazie wzięli udział uczniowie ośmiu szkół podstawowych z terenu miasta Jasła. Niewątpliwie atrakcją spotkania  była grupa Fama Show, występująca z programem pt. „Wesoło i bezpiecznie „. Interaktywne widowisko było pretekstem do tego, by w ciekawy sposób zapoznać się z zasadami bezpiecznego poruszania się po ulicy.

Podczas spotkania wręczono dzieciom odblaskowe, migające opaski LED, natomiast wszystkie przedszkola otrzymały dla dzieci  kamizelki odblaskowe.

Straż Miejska w Jaśle