Otwarcie nowej drogi na osiedlu Gądki coraz bliżej

nowo budowa na droga i połączenie z mostem

Nowy, ponad półkilometrowy odcinek drogi na jasielskim osiedlu Gądki jest już niemal gotowy. Droga ma łączyć niedawno wybudowany most na rzece Wisłoce z ul. Słoneczną, poprawić obecne połączenie drogowe, a przede wszystkim odciążyć istniejący ruch drogowy.

Sprzyjająca pogoda pozwoliła na szybsze wykonanie tej inwestycji. Obecnie prowadzone są jeszcze ostatnie prace i w ciągu najbliższych tygodni już powinniśmy móc skorzystać z tego nowego połączenia, a rowerzyści i piesi z biegnącej wzdłuż drogi pieszo-rowerowej – mówi Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Inwestycja kosztowała ponad 3,5 mln zł. Miasto na jej realizację otrzymało wsparcie z Rządowego Funduszu Polski Ład (95%). Dokładny zakres robót obejmował: budowę drogi o długości 592 m wraz z lewostronną ścieżką pieszo-rowerową; budowę kanalizacji deszczowej, kanału technologicznego, oświetlenia ulicznego, sieci elektroenergetycznej, a także rozbiórkę sieci elektroenergetycznej napowietrznej kolidującej z budową, przebudowę przyłączy sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej. Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle.