Oddanie nieruchomości w dzierżawę/najem

zarys budynkuWniosek możesz złożyć:

• elektronicznie korzystając z usługi Pismo ogólne do podmiotu publicznego na platformie ePUAP
  • pocztą na adres:
    Urząd Miasta w Jaśle
    ul. Rynek 12
    38 – 200 Jasło
    z dopiskiem „Oddanie nieruchomości w dzierżawę/najem”
  • osobiście: w Kancelarii Urzędu Miasta w Jaśle (ul. Rynek 12, parter), w godzinach pracy urzędu.

Jakie dokumenty musisz wypełnić?

Wniosek o oddanie nieruchomości w dzierżawę/najmem wraz załącznikiem graficznym w przypadku dzierżawy/najmu części nieruchomości.

Ile i jak zapłacisz?

Usługa jest bezpłatna. Dodatkowe opłaty zapłacisz, tylko w przypadku realizacji tej usługi przez pełnomocnika.
Stawki czynszu dzierżawnego/najmu określone są w Zarządzeniu Burmistrza Miasta Jasła
i waloryzowane są przy zastosowaniu przez GUS średniorocznego wskaźnika wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych za rok ubiegły.

Jak długo będziesz czekać na odpowiedź?

Postępowanie trwa od 30 dni do 3 miesięcy. Czas ten uzależniony jest od uzyskania opinii jednostek współpracujących z Wydziałem Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji.

Jak się możesz odwołać?

W przypadku odmowy dzierżawy/najmu otrzymasz pisemną odpowiedź.
Obowiązujące przepisy nie przewidują trybu odwoławczego.

Dodatkowe informacje

W przypadku dzierżawy/najmu nieruchomości na okres krótszy niż 3 lata konieczne jest:

1. podanie do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości przeznaczonej do oddania
    w dzierżawę/najem (wykaz wywiesza się na okres 21 dni w siedzibie urzędu),
  2. w przypadku ubiegania się dwóch lub więcej podmiotów o wydzierżawienie/najem tego samego gruntu, oddanie w dzierżawę/najem nastąpi w drodze przetargu, a kwoty określone w zarządzeniu stanowią stawkę wywoławczą czynszu.
  3. przygotowanie i podpisanie umowy dzierżawy/najmu sporządzonej w formie umowy cywilnoprawnej.

Umowa zawierana po raz kolejny na tym samym terenie oraz umowy na czas oznaczony dłuższy niż 3 lata lub nieoznaczony wymagają uzyskania zgody Rady Miejskiej Jasła w formie uchwały.

Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami,
Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks Cywilny,
Ustawa z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym,
Zarządzenie nr II/165/2007 Burmistrza Miasta Jasła z dnia 30.07.2007 r. w sprawie określenia zasad ustalania czynszu za najem gruntów i garaży należących do zasobu Miasta Jasła.
Zarządzenie nr IV/89/2018 Burmistrza Miasta Jasła z dnia 11.06.2018 r. w sprawie ustalenia stawek czynszu najmu gruntu z przeznaczeniem pod ogródki przydomowe przy ul. Dobrzańskiego i ul. Mendysa w Jaśle.
Zarządzenie nr V/199/2022 Burmistrza Miasta Jasła z dnia 19.10.2022 r. w sprawie ustalenia stawek czynszu dzierżawy gruntu na cele prowadzenia działalności rolniczej lub ogrodniczej albo urządzania zieleńców i ogródków przydomowych.

Potrzebujesz więcej informacji?

Zadzwoń pod numer:

Informacje o dokumencie

Wydział odpowiedzialny merytorycznie: Wydział Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji
Oznaczenie dokumentu: brak

Powrót do katalogu usług