Narciarze biegowi walczyli o Puchar Burmistrza Miasta Jasła

134 zawodników z 7 klubów walczyło o Puchar Burmistrza Miasta Jasła. Do rywalizacji stanęły kluby z Ustrzyk Dolnych, Ustjanowej, Korczyny, Iwonicza, Lubatowa, Jedlicza oraz Jasła, a wśród startujących występowali mistrzowie Polski. Zawody, których organizatorem byli Klub Sportowy SPEED oraz MOSiR w Jaśle, odbyły się na terenie miejskiego ośrodka sportu 3 lutego.

Narciarze biegali na dystansach 500m, 1000m, 2000m oraz 4000m, wyścigi odbyły się przy bardzo trudnych warunkach śniegowych. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią starty indywidualne odbyły co 30 sekund, aby zawodnicy nie kumulowali się na starcie.

Najmłodszy zawodnik miał 4 lata, a najstarszy 68 lat. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy medal oraz poczęstunek.

Jasielski Klub Sportowy SPEED wystawił 30 osobową reprezentację i zdobył 7 medali indywidualnych i 3 miejsce w rywalizacji drużynowej.