MOPS poszukuje wolontariuszy

127

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle poszukuje osób chętnych do wolontariatu. Panująca epidemia COVID -19 sprawiła, że w najtrudniejszej sytuacji znalazły się osoby starsze, samotne bądź z niepełnosprawnościami, które ze względu na ryzyko zakażenia nie opuszczają swoich domów. W związku z tym mają one problemy z wykonywaniem codziennych czynności takich jak: zrobienie zakupów, zrealizowanie recept, wyprowadzenie psa, czy też załatwienie spraw, które wymagają wyjścia z domu.

Osoby zainteresowane włączeniem się w pomoc skierowaną w szczególności do osób starszych, mogą zgłaszać się do:

  • koordynatora wolontariatu pod numer telefonu: 600 993 317 w godzinach od 7.30 do 15.30 od poniedziałku do piątku
  • do MOPS w Jaśle w godzinach pracy tj. pon. 7.30 -17.00, wt.- czw. 7.30 –15.30 pod numer telefonu 13 446 43 28  
  • po wcześniejszym umówieniu z Koordynatorem wolontariatu bezpośrednio w siedzibie Ośrodka przy ul. Szkolnej 25 .

Informujemy, że od stycznia 2021 roku Miasto Jasło przystąpiło do realizacji nowej edycji Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej skierowanego do seniorów w związku z panującą pandemią pn. „Wspieraj Seniora”. Osoby zainteresowane pełnieniem funkcji wolontariatu w ramach ww. Programu na rzecz seniorów z terenu Miasta Jasła powinny uzupełnić formularz zgłoszenia za pośrednictwem strony internetowej www.wspierajseniora.pl

Zaangażowanie wolontariuszy pozwoli nam efektywniej realizować program oraz wesprzeć tych, którzy liczą na naszą pomoc. Nie bójmy się pomagać!

MOPS Jasło