Miasto to JA

Idea przedsięwzięcia pn. „Miasto to JA” zbudowana została na kanwie zdiagnozowanej narastającej bierności społecznej, jak i obywatelskiej, powiązanych z utrwalonym kryzysem tożsamości lokalnej, a tym samym ze spadkiem aktywności społecznej. Na rozwój społeczny wpływają wszystkie działania skierowane na wzmacnianie uczestnictwa w kulturze, życiu miasta i angażujące społeczność lokalną. Budowanie silnej tożsamości wewnątrz miasta, dzięki korzystaniu z inspiracji pochodzących od mieszkańców i z ich udziałem, jest możliwe właśnie dzięki funkcjonującym w szerokim obiegu społecznym jasielskim instytucjom, szczególnie z obszaru kultury, historii i ochrony dziedzictwa kulturowego. Wspieranie lokalności dzięki zaangażowaniu miejskich instytucji i położenie jeszcze większego nacisku na wspieranie inicjatyw kulturalnych i aktywności lokalnej. Instytucje w projekcie animują, inspirują, promują i wspierają aktywność kulturalną, traktując środowisko własnych odbiorców jako obywateli kultury – odbiorców z pomysłami i możliwościami wpływu na program. Instytucje kultury jako składnik społeczności lokalnej, tworzą mechanizmy partycypacji społecznej poprzez organizowanie różnego rodzaju wydarzeń.

Nowe działania aktywizujące wpłyną pozytywnie na zwiększenie liczby osób korzystających z oferowanych przez miasto działań.

Projekt odpowiada na problemy związane ze spadkiem aktywności społecznej, biernością społeczną, kryzysem tożsamości. Projekt pozwoli na wzbudzeniu wśród mieszkańców przywiązania do miasta, wzmacniania tożsamości z miastem (identyfikowanie się z miastem), budowanie potencjału kultury poprzez wdrażanie nowych działań kulturotwórczych. Realizacja przedsięwzięcia opiera się o potencjały Jasła: historię miasta, jego dziedzictwo kulturowe, którego spuściznę przekazują nam miejskie instytucje kultury oraz ludzi. Miasto, które jest doceniane przez swoich mieszkańców, którzy są dumni z miejsca w którym żyją, mieszkają i pracują, staje się atrakcyjnym i przyjaznym miejscem nie tylko dla samej społeczności lokalnej, ale również dla odwiedzających, potencjalnych i przeszłych mieszkańców oraz inwestorów.

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej
Projekt: „Jasło-moje miasto, mój dom”

Newsletter

Wpisz się na listę mailingową, aby otrzymywać najnowsze informacje.
SUBSKRYBUJ
Zapisanie się do Newslettera oznacza akceptację zgody na przetwarzanie danych osobowych, którym administratorem jest Miasto Jasło, reprezentowane przez Burmistrza Miasta Jasła, z siedzibą przy ul. Rynek 12, 38-200 Jasło.
close-link
Skip to content