Język, który łączy…

3

Wiemy, że integracja międzypokoleniowa jest źródłem lepszego zrozumienia, przyjaźni i radości życiowej, a także zwiększa dobrostan fizyczny i psychiczny osób starszych, dlatego chcielibyśmy przełamać barierę komunikacyjną między seniorami, a młodym pokoleniem.

Nasze pierwsze spotkanie odbyło się po to, abyśmy mogli się lepiej poznać, ustalić zasady naszej współpracy, podzielić się pomysłami, wymienić spostrzeżeniami i nawiązać przyjazną relację. Zajęcia nie tylko odbywają się w Generatorze Nauki w Jaśle, ale również w innych ciekawych miejscach. A my od początku swoich działań gromadzimy informacje, przeprowadzamy wywiady oraz ankiety, a także uczestniczymy w różnych warsztatach czy zajęciach z seniorami.

Projekt w ramach konkursu Giełda Genialnych Pomysłów dla Jasła pt. „Język, który  łączy. Co zrobić, żeby młodzi jaślanie lepiej porozumiewali się z seniorami?” realizowany jest przez grupę młodych jaślan, czyli nas:

Emilkę, Mikołaja, Miłosza oraz Tomka

Zadanie GGP realizowane jest w ramach przedsięwzięcia: „Jasło – Miasto Wiedzy” realizowanego w ramach projektu finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 oraz budżetu państwa pn. „Jasło – moje miasto, mój dom”.