Jasło aplikuje do Polskiego Ładu po kolejne wsparcie

Miasto Jasło będzie ubiegać się o dofinansowanie kolejnych inwestycji w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład – Pogram Inwestycji Strategicznych. Wartość zadań wynosi 52,8 mln zł.

Rada Miejska Jasła wyraziła zgodę na przystąpienie miasta do programu i złożenie wniosku w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. W pierwszej edycji programu Jasło otrzymało wsparcie w wysokości 14,7 mln zł: na odwodnienie strefy przemysłowo-składowej (10,2 mln zł) oraz budowę krytego lodowiska (4,5 mln zł).

Nabór do II edycji

W drugiej edycji ubiegamy się o środki na:

1. budowę drogi na osiedlu Gądki – szacowana wartość zadania to 4 mln zł (dofinansowanie 3,8 mln zł) – budowa nowego fragmentu drogi łączącego most na osiedlu Gądki z ul. Słoneczną wraz ze ścieżką pieszo-rowerową.
  2. budowę żłobka miejskiego wraz z wyposażeniem oraz infrastrukturą towarzyszącą – wartość 7,3 mln zł (dofinansowanie 6,2 mln zł) – nowy wolnostojący budynek przeznaczony dla 80 dzieci (wyposażony w odnawialne źródła energii oraz dostosowaną kuchnię).
  3. przebudowę mostu na ul. Krajowickiej wraz z drogami w strefie inwestycyjnej – wartość 32,5 mln zł (dofinansowanie 30 mln 875 tys. zł).

Trzecia edycja – PGR

Natomiast w trzeciej edycji Polskiego Ładu można ubiegać się o realizację zadań położonych na terenach, gdzie wcześniej funkcjonowały Polskie Gospodarstwa Rolne (PGR). W ramach tego naboru miasto złożyło dwa wnioski, o łącznej wartości 7 mln zł, na:

1. przebudowę mostu na ul. Towarowej wraz z przebudową drogi – ul. Sroczyńskiego w Jaśle – wartość 2 mln zł (dofinansowanie 1 mln 960 tys. zł)
  2. przebudowę dróg: ul. Pietrusa oraz ul. Kucharzyka w Jaśle – wartość 5 mln zł (dofinansowanie 4,9 mln zł).

We współpracy ze ZGDW

Dodatkowo miasto wspólnie ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki składa dwa kolejne wnioski w ramach tego rządowego funduszu. Są to:

1. budowa drogi gminnej publicznej – ulicy Polnych Kwiatów wraz z oświetleniem ulicznym i kanalizacją deszczową na terenie miasta Jasła, obręb 03A-PGR – wartość 1 mln zł (dofinansowanie – 980 tys. zł)
  2. zaadaptowanie akwenu wodnego na zbiornik retencyjny na osiedlu Jasło – Sobniów – wartość 700 tys. zł (dofinansowanie 686 tys. zł)

Planowany termin realizacji inwestycji, w przypadku otrzymania środków, to lata 2022-2025.