Dotacja celowa na zadanie sportowe

zarys budynkuWniosek możesz złożyć:

• pocztą na adres:
    Urząd Miasta w Jaśle
    ul. Rynek 12
    38-200 Jasło
    z dopiskiem wniosek o udzielenie dotacji celowej na realizację przedsięwzięcia o charakterze sportowym
  • osobiście: w Kancelarii Urzędu Miasta w Jaśle (ul. Rynek 12, parter) w godzinach pracy urzędu

Jakie dokumenty musisz wypełnić?

Wniosek o udzielenie dotacji celowej na realizację przedsięwzięcia o charakterze sportowym.

Pamiętaj, że konieczne jest złożenie Sprawozdania częściowego/końcowego z realizacji przedsięwzięcia o charakterze sportowym. Masz na to 30 dni od zakończenia realizacji zadania.

Ile i jak zapłacisz?

Usługa jest bezpłatna.

Jak długo będziesz czekać na odpowiedź?

Najpóźniej w ciągu 30 dni od momentu upływu terminu składania wniosków, Burmistrz Miasta Jasła w drodze zarządzenia, ogłosi informację o wybranych przedsięwzięciach i odrzuconych wnioskach.

Sprawdzenia rozliczeń dokonuje się niezwłocznie. O zatwierdzeniu rozliczenia dotacji powiadomimy Ciebie pisemnie.

Jak się możesz odwołać?

Tryb odwoławczy nie występuje.​

Do wniosku należy dołączyć:

• sprawozdanie finansowe za rok poprzedzający rok złożenia wniosku (bilans, rachunek wyników lub rachunek zysków i strat) potwierdzona za zgodność z oryginałem przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli w imieniu wnioskodawcy;
  • opis działalności klubu w roku złożenia wniosku z opisem sytuacji finansowej klubu;
  • opis posiadanych zasobów osobowych przy realizacji przedsięwzięcia (liczba zawodników, trenerów oraz grup treningowych);
  • kopia aktualnego statutu, potwierdzona za zgodność z oryginałem przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli w imieniu wnioskodawcy.

W przypadku dofinansowania wyższego od kwoty 30 000 zł kluby sportowe składają sprawozdanie częściowe z wykonania umowy. W terminie 30 dni od zakończenia zadania określonego w umowie, jednak nie później niż do 31 stycznia kolejnego roku należy złożyć sprawozdanie końcowe.

Podstawa prawna

Uchwała Nr LII/470/2021 Rady Miejskiej Jasła z dnia 29 listopada 2021 r. w sprawie określenia warunków oraz trybu finansowania zadania własnego Miasta Jasła w zakresie tworzenia warunków sprzyjających rozwojowi sportu.

Klauzula nie ma zastosowania do osób prawnych.

Potrzebujesz więcej informacji?

Zadzwoń pod numer: 13 44 86 329

Informacje o dokumencie

Wydział odpowiedzialny merytorycznie: Wydział Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki