Dostosowujemy edukację do rynku pracy

Tablice informacyjne dot. realizowanych przedsięwzięć w ramach projektu

W październiku odbyły się kolejne staże zawodowe dla uczniów Zespół Szkół Technicznych w Jaśle na kierunku technik mechanik (operator CNC). Zadanie to realizowane jest w ramach projektu „Jasło – moje miasto, mój dom!”

Przedsięwzięcie „Dostosowanie edukacji do potrzeb rynku pracy”, nadzoruje Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców (JSP) , partner projektu, który aktywnie włączył się we wsparcie takich  kierunków przyszłości jak programista/operator CNC. – Powoli kończymy nasze doświadczenia z profesjonalnymi stażami zawodowymi dla uczniów Zespół Szkół Technicznych w Jaśle na kierunku technik mechanik (operator CNC)zaznaczają przedstawiciele JSP.

Projekt w liczbach:

•  realizacja od maja 2022 roku do kwietnia 2024 roku

•  27 uczniów rocznika szkolnego 2022/2023 odbyło staże

•  24 uczniów rocznika szkolnego 2023/2024 odbywa staże

•  każdy uczeń spędza w firmie 2 miesiące pracując po 8 godzin dziennie, w tym cały październik, całe ferie zimowe i 2 tygodnie wakacji.

„Brawa dla uczniów za Waszą dyspozycyjność, chęć nauki zawodu i nastawienie na rozwój zawodowy. Podziękowania także kierujemy do Zespół Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle za zaangażowanie i współpracę w organizacji staży, wspólne rozwiązywanie problemów powstałych w trakcie trwania przedsięwzięcia. Podziękowania kierujemy do pracowników opiekujących się stażystami w firmach ERKO, Jafar Jasło, SOLGAM, OBR-ERG, MAJEWSKI, Stal-Met Marek Majewski”.

Projekt „Jasło – moje miasto, mój dom”, finansowany ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 oraz budżetu państwa.

EOG - napis