7 kwietnia – wybieramy samorządy

napis: 7 kwietnia 2024 roku, Wybory samorządowe

7 kwietnia w Polsce odbędą się wybory samorządowe. Uczestnicy głosowania zadecydują kto na kolejną kadencję zasiądzie w sejmikach wojewódzkich, radach powiatów, miast i gmin oraz kto będzie piastował stanowisko wójta, burmistrza, bądź prezydenta miasta. W przypadku wójtów, burmistrzów i prezydentów przewidziana jest również, jeśli zajdzie taka konieczność, druga tura – 21 kwietnia.

Jasło jak zawsze podzielone jest na trzy okręgi wyborcze. Z każdego z nich do Rady Miejskiej Jasła wejdzie 7 osób. Głosowanie odbywać się będzie w 29 obwodach. Ci, którzy wezmą udział w głosowaniu, oprócz kart wyborczych z kandydatami na radnych miejskich i na burmistrza, otrzymają karty do głosowania na radnych powiatowych oraz do Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Zapraszamy do obejrzenia materiału informacyjnego przygotowanego przez Państwową Komisję Wyborczą.