Udzielenie licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób taksówką

zarys budynkuWniosek możesz złożyć:

• elektronicznie za pomocą usługi „Uzyskaj licencję na taksówkę” na platformie biznes.gov.pl
  • pocztą na adres:
    Urząd Miasta w Jaśle
    ul. Rynek 12
    38 – 200 Jasło
  • osobiście:
    Kancelaria Urzędu Miasta w Jaśle (ul. Rynek 12, parter), w godzinach pracy urzędu.

Jakie dokumenty musisz wypełnić?

Wniosek o udzielenie licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób taksówką.

Ile i jak zapłacisz?

Opłata za udzielenie licencji na jeden pojazd samochodowy i wydanie wypisu z licencji na jeden pojazd samochodowy wynosi w zależności od okresu ważności licencji:
  • od 2 do 15 lat – 200 zł
  • powyżej 15 do 30 lat – 250 zł
  • powyżej 30 do 50 lat – 300 zł
Jeden pojazd samochodowy (11%)
  • od 2 do 15 lat – 22 zł
  • powyżej 15 do 30 lat – 27,50 zł
  • powyżej 30 do 50 lat – 33 zł

W przypadku zgłoszenia we wniosku o udzielenie licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób taksówką jednego lub więcej niż jednego pojazdu pobiera się jedną opłatę odpowiednią dla okresu ważności licencji, powiększoną o 10% tej opłaty za każdy pojazd.

• Za wydanie wypisu z licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób taksówką na każdy pojazd samochodowy zgłoszony we wniosku o udzielenie zezwolenia lub licencji pobiera się opłatę w wysokości 1% opłaty stanowiącej podstawę do obliczenia opłaty jak za udzielenie zezwolenia lub licencji.
  • Za wydanie wypisu z licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób taksówką na każdy pojazd niezgłoszony we wniosku o udzielenie zezwolenia lub licencji pobiera się opłatę w wysokości 11% opłaty stanowiącej podstawę do obliczenia opłaty jak za udzielenie zezwolenia lub licencji.

Zapłać:

• w kasie urzędu – gotówką lub kartą płatniczą w momencie składania wniosku,
  • przelewem na rachunek Miasto Jasło nr 33 8627 1011 2001 0048 6891 0002.
    Oryginał dowodu wpłaty dołącz do wniosku.

Jak długo będziesz czekać na odpowiedź?

Do miesiąca od dnia wpływu (złożenia) prawidłowo wypełnionego wniosku wraz z załącznikami. W sprawach szczególnie skomplikowanych termin ten wynosi do dwóch miesięcy.

Jak się możesz odwołać?

Do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krośnie, w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji. Odwołanie należy składać za pośrednictwem Burmistrza Miasta Jasła.

Ustawa z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym

Potrzebujesz więcej informacji?