Zwycięscy siatkarze u burmistrza

96

Siatkarze MKS MOSiR Jasło, po turnieju finałowym w Łęczycy, rozegranym 10-12 maja br., awansowali do II ligi. Jaślanie wrócili do tej klasy rozgrywkowej po 18 latach. To wielki sukces drużyny prowadzonej od 7 sezonów przez trenera Bartosza Kilara. Zwycięska drużyna spotkała się z burmistrzem. Podczas spotkania omówiono kwestie dotyczące funkcjonowania klubu w wyższej lidze.

Zapytany o finansowanie klubu w wyższej lidze burmistrz Ryszard Pabian zaznaczył – Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że wyższa liga to wyższe koszty funkcjonowania. Na pewno drożsi będą zawodnicy. Przewidujemy również, że konieczne będzie wypłacanie diet. Dobrze rokuje zaangażowanie jasielskich przedsiębiorców w sponsoring. Dla wielu firm będzie to świetna forma promocji nie tylko w Jaśle, lecz także podczas spotkań wyjazdowych. Jestem przekonany, że wspólnymi siłami jesteśmy wstanie utrzymać drugą ligę w Jaśle na naprawdę dobrym poziomie. Na razie trudno mówić o wysokości środków pochodzących z budżetu miasta, które zasilą klubową kasę. Najpierw musimy otrzymać preliminarz kosztów funkcjonowania klubu w drugiej lidze. Jestem spokojny, bowiem sport leży także na sercu radnych. Myślę, że wspólnie znajdziemy dobre rozwiązanie.

Zakończony właśnie sezon był bardzo udany dla jaślan. Po części zasadniczej rozgrywek zajęli 2. miejsce. Następnie wygrali turniej finałowy III ligi we własnej hali, zapewniając sobie organizację turnieju ćwierćfinałowego o awans do II ligi. W ćwierćfinale zajęli 2. miejsce i awansowali do półfinału w Grodzisku Mazowieckim, gdzie także uplasowali się na 2. miejscu i awansowali do finałowej rozgrywki w Łęczycy.

Jaślanie wygrali w Łęczycy tylko jeden mecz – pierwszy w turnieju, pokonując po zaciętym pojedynku Wicher Kobyłka 3-2. To zwycięstwo, jak się potem okazało, zapewniło im awans. W sobotę przegrali z gospodarzami Lotnikiem Łęczyca 0-3, a w niedzielnym meczu ulegli Bestiosowi Białystok 1-3. Na szczęście Lotnik Łęczyca pokonał w ostatnim meczu turnieju Wicher Kobyłka 3-0 i tym samym jasielska drużyna z III miejsca zapewniła sobie awans.

W Łęczycy jaślanie grali w składzie: Szymon Soboń, Jakub Procanin, Roman Oroń, Kacper Waśko, Hubert Błażejowski, Marcin Gorczyca, Krzysztof Szydło (libero), Bartosz Ochoński (libero) oraz Piotr Zieliński, Konrad Piróg, Paweł Bieszczad, Dawid Kmiecik, Kamil Gromek, Oskar Biliński; trener Bartosz Kilar. W lidze i turniejach grał jeszcze Robert Książkiewicz, który doznał kontuzji podczas ćwierćfinału w Jaśle i klub skorzystał z transferu medycznego, pozyskując Romana Oronia, znanego m.in. z gry w TSV Sanok.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy siatkarzom, a wszystkich sympatyków siatkówki zachęcamy do przychodzenie  na mecze w nowym sezonie i do dopingowania!!!

Bogdan Hućko/Urząd Miasta w Jaśle