Związek Gmin Dorzecza Wisłoki przystępuje do realizacji przedsięwzięcia pn. ,,Kampania ekologiczna na rzecz ochrony środowiska ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki – część inwestycyjna

181

Szanowni Mieszkańcy Miasta Jasła!

Związek Gmin Dorzecza Wisłoki jako Partner Projektu „Jasło – moje miasto, mój dom”, dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 oraz budżetu państwa przystępuje do realizacji przedsięwzięcia pn. „Kampania ekologiczna na rzecz ochrony środowiska ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki – część inwestycyjna” w ramach którego możliwe będzie otrzymanie dofinansowania na jedno z następujących działań:

  • montaż instalacji fotowoltaicznej,
  • montaż instalacji solarnej,
  • wymiana pozaklasowego kotła na paliwo stałe na kocioł gazowy.

Przedsięwzięcie zakłada dofinansowanie do 100% kosztów kwalifikowanych, dlatego warunkiem uczestnictwa w przedsięwzięciu jest m.in. kryterium dochodowe:

  • przeciętny miesięczny dochód, na jednego członka gospodarstwa domowego nie przekracza 150 % kwoty najniższej emerytury tj. (na dzień 01.03.2023 r.) 2 382,66 zł brutto w gospodarstwie jednoosobowym i 100% tej kwoty w gospodarstwie wieloosobowym tj. (na dzień 01.03.2023 r.) – 1 588,44 zł brutto.

Dodatkowo Wnioskodawca musi spełnić następujące warunki:

  • jest właścicielem lub współwłaścicielem budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub lokalu, zwanych dalej „budynkiem”, w którym będzie realizowane przedsięwzięcie,
  • lokalizacja budynku mieszkalnego na terenie Miasta Jasła;
  • faktycznie zamieszkuje w budynku,
  • brak jakichkolwiek nieuregulowanych a wymagalnych zobowiązań mieszkańca wobec Miasta,
  • wyrazi zgodę na udostępnienie budynku lub nieruchomości, na której znajduje się ten budynek lub jego część, w celu realizacji przedsięwzięcia,
  • terminowe złożenie prawidłowo wypełnionej deklaracji uczestnictwa w przedsięwzięciu,
  • podpisanie przez właściciela budynku z Miastem Jasłem umowy regulującej prawa i obowiązki stron związanych z realizacją przedsięwzięcia.

Realizacja przedsięwzięcia planowana jest w latach 2023/2024.
W okresie trwałości Projektu tj. 5 lat od akceptacji przez Operatora Programu raportu końcowego z realizacji Projektu (szacowany termin: 2029 r.) właścicielem instalacji pozostaje Miasto Jasło. Po okresie trwałości na podstawie
podpisanej umowy darowizny instalacja przechodzi na własność mieszkańca.

Procedura postępowania:

W celu zgłoszenia zainteresowania udziałem w przedsięwzięciu mieszkaniec winien złożyć w Urzędzie Miasta Jasła deklarację uczestnictwa w przedsięwzięciu, według załącznika do niniejszej informacji w terminie od 28.04.2023 r. do 12.05.2023 r., w godzinach pracy urzędu.

Deklaracja dostępna jest w wersji elektronicznej na stronie internetowej Związku Gmin Dorzecza Wisłoki, stronie internetowej Miasta Jasła oraz w wersji papierowej w siedzibie Urzędu Miasta w Jaśle, Punkt Informacyjny /parter/.

Wypełnione deklaracje należy składać w siedzibie Urzędu Miasta w Jaśle, Kancelaria Ogólna /parter/.

Po zebraniu i weryfikacji deklaracji od osób zainteresowanych zostanie utworzona lista osób przystępujących do przedsięwzięcia, w oparciu o zatwierdzone kryteria punktowe.

Poprzedni artykułŚwięto Narodowe Trzeciego Maja w Jaśle
Następny artykułOgłoszenie o przetargu na najem lokalu użytkowego przy ul. Sokoła 2