4557 kg zużytych baterii zebrano w przedszkolach i szkołach podczas tegorocznego, XXI konkursu ekologicznego „Zbiórka zużytych baterii”. Corocznie udział w nim bierze około 5000 przedszkolaków i uczniów z terenu Jasła.

W obecnej edycji konkursu uczestniczyło 17 przedszkoli i 11 szkół. Łącznie nagrodzono 87 dzieci. W każdej placówce została nagrodzona najlepsza trójka, a w kategorii „najlepsi z najlepszych” troje uczestników, którzy zebrali najwięcej zużytych baterii spośród wszystkich biorących udział w konkursie. Dodatkowe nagrody trafiły również do trzech najlepszych przedszkoli i szkół, które znalazły się na podium.

Nagrody ufundowali: Burmistrz Miasta Jasła; P.H.U. EKOMAX Jerzy Kotulak i ELEKTRO Bogusław Bargieł. Konkurs zorganizowany został przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Jaśle.

KATEGORIA: NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH

I Anna Ciciora Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle 6270 szt.
II Lena Gryboś Przedszkole Miejskie nr 6 w Jaśle 5285 szt.
III Alexandra Klich Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle 5247 szt.

KATEGORIA: NAJLEPSZE PRZEDSZKOLE

Nazwa przedszkola Średnia ilość baterii na dziecko
I Przedszkole Miejskie nr 14 w Jaśle 7,67 kg
II Przedszkole Miejskie nr 15 w Jaśle 3,02 kg