18 przedszkoli, 10 szkół podstawowych oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy wzięło udział w miejskim konkursie na zbiórkę zużytych baterii. Łącznie przedszkolaki i uczniowie zebrali 7 845 kg zużytych baterii.

Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Jaśle zorganizował kolejną już edycję konkursu na zbiórkę zużytych baterii, którego głównym celem jest edukacja w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami niebezpiecznymi powstającymi w naszych domach i mieszkaniach.

Konkurs przeznaczony był dla dzieci i młodzieży z jasielskich przedszkoli i szkół podstawowych, wziął w nim udział również Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jaśle. Podsumowanie akcji odbyło się 12 czerwca w Jasielskim Domu Kultury.

Kategorie:

• Najlepsze przedszkole”

I miejsce – Niepubliczne Przedszkole „U Michalitek”

II miejsce -Przedszkole Miejskie nr 15

III miejsce  – Przedszkole Miejskie nr 1

• „Najlepsza szkoła podstawowa”

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 8

II miejsce – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

III miejsce – Społeczna Szkoła Podstawowa.

• „Najlepsi z najlepszych”

I miejsce – Lena Małek z Przedszkola Miejskiego nr 1

II miejsce – Zuzanna Kubicka z Przedszkola Miejskiego nr 10

III miejsce  – Leon Gryboś z Przedszkola Miejskiego nr 3

Nagrodzono również 54 przedszkolaków i 33 uczniów z największą liczbą zebranych zużytych baterii w swojej szkole. Organizatorem i głównym fundatorem nagród był Urząd Miasta Jasła. Partnerami konkursu firmy ELEKTRO Bogusław Bargieł oraz FHU EKOMAX .

Dziękujemy za zaangażowanie wszystkich placówek oświatowych w zbiórkę zużytych baterii i do zobaczenia w przyszłym roku.