Temat uruchomienia połączenia kolejowego na trasie Jasło – Krynica Zdrój – Jasło powraca po dwóch latach nieobecności. Dziś otwiera się szansa na to, aby mieszkańcy Podkarpacia mogli odwiedzać to pełne atrakcji miasto korzystając z pociągu. Zachęcamy do wypełnienia anonimowej ankiety, która ma dać odpowiedź na pytanie, co mieszkańcy miejscowości położonych na tym właśnie odcinku sądzą o tym interesującym pomyśle?

Kiedy blisko dwa lata temu po raz pierwszy poprosiliśmy mieszkańców miast i gmin położonych na trasie przejazdu pociągu z Jasła do Krynicy o wypełnienie ankiety na temat ich opinii o planowanym uruchomieniu połączenia w badaniu wzięło udział pod tysiąc ankietowanych. Zebrane dane trafiły na biurka osób, w których gestii było kreowanie polityki w zakresie transportu kolejowego zarówno na obszarze województwa małopolskiego jak też podkarpackiego. Pomysł uruchomienia połączenia na trasie Jasło – Biecz – Gorlice (Zagórzany) – Stróże – Grybów – Nowy Sącz – Krynica pozostał jednak w fazie planowania, pomimo, że sukcesem okazało się wprowadzenie do rozkładu jazdy weekendowego pociągu relacji Jasło – Kraków.

Dziś temat uruchomienia połączenia Jasło – Krynica ponownie wzbudził zainteresowanie władz samorządowych województwa małopolskiego. Podróż pociągiem z Jasła przez Biecz, Gorlice, Stróże, Grybów i Nowy Sącz dzięki walorom krajoznawczym malowniczo położonej trasy przejazdu pociągu z pewnością okazałaby się interesującą ofertą dla mieszkańców obydwu województw. Blisko 2,5 godzinna podróż bezsprzecznie stanowiłaby   ciekawą atrakcję dla podróżnych zamierzających odwiedzić popularny kurort.

Aby przekonać się, co o planach uruchomienia połączenia sądzą mieszkańcy wymienionych wyżej miast i ich okolic przygotowaliśmy specjalnie w tym celu opracowaną ankietę, której wypełnienie nie zajmie więcej niż kilka minut. Składa się ona z kilkunastu pytań. Jej wyniki mogą stać się kluczowym argumentem, w oparciu, o który władze samorządowe województw małopolskiego i podkarpackiego mogą w niedalekiej przyszłości zadecydować o wprowadzeniu do rozkładu jazdy pociągu relacji Jasło – Krynica – Jasło. Pociągi mogłyby pojawić się namawianej trasie podczas tegorocznych wakacji.

Zachęcamy Państwa do wypełnienia ankiety, która znajduję się pod adresem >> https://ankiety.interaktywnie.com/ankieta/5cde89b0748bb/

Ankietę można wypełnić do 31 maja 2019 r.

Publikowanie treści ankiety tylko za zgodą jej autorów.