X Ogólnopolskie Zawody w biegach, na rolkach i nartorolkach RUN and ROLLSPEED

29

16 października już po raz dziesiąty odbyły się Zawody w biegach, na rolkach i nartorolkach „RUN and ROLLSPEED”.  Do rywalizacji przystąpili zarówno mali jak i dorośli uczestnicy – amatorzy, sportowcy, a także wyczynowcy. Kolejny raz gościliśmy mistrzów Polski w takich dyscyplinach jak: narciarstwo biegowe, rolkarstwo szybkie oraz jazda szybka na nartorolkach i łyżwiarstwo. 

W zawodach udział wzięło 267 zawodników z 17 klubów sportowych i z 42 miejscowości całego kraju, takich jak: Kraków, Elbląg, Sanok, Zakopane, Gorlice, Jedlicze, Krosno, Pisz, Skawina, Hańczowa, Błażkowa, Warzyce, Osobnica, Dębowiec,  Przysieki, Korczyna, Szczucin, Krościenko Wyżne, Rabka Zdrój, Morawczyna, Tomaszów Lubelski, Brzyska, Waksmund, Wielkie Drogi, Błażkowa, Rudy, Tomice, Sądkowa, Brzostek, Kobylnica Wołowska, Dębica, Duląbka, Strzyżów, Trzcinica, Lubaczów, Tarnowiec, Rzeszów, Kłaj, Obidowa, Nowy Targ, Klikuszowa oraz ponad 100 zawodników z jasielskiego klubu.

Dzięki temu wydarzeniu mieszkańcy Jasła mieli okazję ponownie zobaczyć rywalizujących zawodników oraz amatorów na różnych dystansach. Można było zaobserwować ogrom pracy wkładanej zarówno przez sportowców jak i przez organizatorów.

Wręczono 150 medali oraz 120 pucharów Family Cup w kategoriach wiekowych. Zwycięzcy w dwuboju w kategorii kobiet i mężczyzn open, otrzymali nagrody rzeczowe i statuetki.

Wyniki zawodów do pobrania w pliku PDF