5 lipca br. (czwartek) w Jaśle odbędzie się start do trzeciego etapu Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. Wcześniej w Mini Wyścigu na Rynku rywalizować będą dzieci do lat 12. W związku z organizacją wyścigu, na jego trasie wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym.

W czwartek, 5 lipca, kolarze uczestniczący w 29. Międzynarodowym Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków wyruszą z Jasła i po pokonaniu ponad 145-kilometrowej trasy dotrą do Stalowej Woli.

W Jaśle odbędą się:

– godz. 13.15: start honorowy – 3 okrążenia ulicami: Rynek, Piotra Skargi, Kasprowicza, Jana Pawła II, Floriańską, Tadeusza Rejtana, Tadeusza Kościuszki, Rynek (przewidywane zamknięcie ruchu na tych ulicach nastąpi około godz. 12.45).

– godz. 13.30: start ostry na Rynku i wyjazd z miasta ulicami Kazimierza Wielkiego, Lwowską oraz Bieszczadzką w kierunku Stalowej Woli (przewidywane zamknięcie ruchu na tych ulicach nastąpi ok. godz. 12.50).

W związku z organizacją wyścigu, w Jaśle (w czwartek, 5 lipca) wystąpią utrudnienia drogowe:

– w godz. 7.00 – 14.00 na ulicach: Tadeusza Kościuszki (od skrzyżowania z Placem Żwirki – objazd), Rynek, Kazimierza Wielkiego (od skrzyżowania z ul. Szajnochy – objazd), Rynek (od skrzyżowania z ul. Floriańską); Piotra Skargi (od skrzyżowania z ul. Basztową), Gołębiej (od skrzyżowania z ul. Wałową i Kilińskiego);

– w godz. 10.30 – 12.00 na ulicach: Modrzejewskiego (od skrzyżowania z ul. Kazimierza Wielkiego do skrzyżowania z ul Wałową), Wałowej (od skrzyżowania z ul. Modrzejewskiego do skrzyżowania z ul. Gołębią);

– w godz. 6.00 – 14.00: wyłączenie części parkingu przy ul. ul. Farnej – Piotra Skargi.

Prosimy mieszkańców o ograniczenie postoju i ruchu pojazdów na ulicach: Piotra Skargi, Jana Kasprowicza, Jana Pawła II, Floriańskiej, Tadeusza Rejtana, Tadeusza Kościuszki oraz o stosowanie się do poleceń służb porządkowych.

Właścicieli psów bardzo prosimy o zachowanie szczególnych środków ostrożności i trzymanie swoich pupili na smyczy.

W związku z wyścigiem należy spodziewać się również utrudnień w ruchu na drogach krajowych: nr 73 (odcinek Pilzno – Jasło), nr 28 (odcinek Jasło – Krosno) oraz na drodze wojewódzkiej nr 988 (odcinek Wiśniowa – Warzyce). Przewidywane zamknięcie ruchu na wymienionych odcinkach dróg nastąpi około godz. 12.50.

Trasa tegorocznego wyścigu prowadzi z Sanoka do Łodzi. Wyścig rozpoczął się w środę, 4 lipca na Rynku w Sanoku, a zakończy w sobotę, 7 lipca w Łodzi. W trakcie zawodów kolarze pokonają 5 etapów, jadąc terenami 5 województw: podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego oraz łódzkiego i przemierzając blisko 800 km.