Wsparcie na innowacje w sektorze rolno-spożywczym -ruszył konkurs Szybka Ścieżka „Agrotech”

23

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) zamierza przeznaczyć 100 mln zł z Funduszy Europejskich na wsparcie nowych technologii w sektorze rolnym. Głównym celem inicjatywy jest podniesienie konkurencyjności polskich firm pracujących nad projektami z zakresu robotyzacji i automatyzacji, cyfryzacji oraz produkcji rolno-spożywczej przyjaznej środowisku.

Nabór wniosków rozpoczął się 10 września i potrwa do 6 listopada 2020 r. (do godziny 16:00).

W konkursie mogą wziąć udział przedsiębiorstwa i jednostki naukowe, które przeprowadzą eksperymentalne prace rozwojowe, działania przedwdrożeniowe lub badania przemysłowe dotyczące innowacji w rolnictwie. Wartość pojedynczego przedsięwzięcia powinna wynosić co najmniej milion złotych, jeśli realizacją zajmują się MŚP – lub 2 miliony, gdy projekt prowadzą duże firmy bądź konsorcja. Maksymalna wartość kosztów kwalifikowalnych nie może przekroczyć 50 mln euro. Dofinansowanie może wynieść aż do 80% tych kosztów.

Szkolenie dla osób zainteresowanych aplikowaniem w konkursie odbędzie się 21 września w Poznaniu w Poznań Congress Center. Podczas dwu godzinnego spotkania, ekspert z NCBR omówi zasady konkursu „Szybka ścieżka – Agrotech”, rodzaje dofinansowywanych działań, najczęściej popełniane we wnioskach błędy, a także wyjaśni, jak ich uniknąć. Opowie także jak ocenia się aplikacje składane przez przedsiębiorców, oraz poruszy kwestię terminów wypłat pieniędzy.

Szkolenie jest bezpłatne i można na nie zarejestrować się TUTAJ.

Ze szczegółami dokumentacji konkursowej można zapoznać się TUTAJ

Artykuł na temat konkursu można znaleźć TUTAJ, a film promocyjny obejrzeć TUTAJ