Wręczone stypendia imienia Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza

Wręczone stypendia imienia Jerzego

W sobotę 26 września w Jasielskim Domu Kultury wręczono stypendia imienia Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza. Ten wybitny muzyk i kompozytor, Honorowy Obywatel naszego miasta, Mecenas Kultury Jasła jest ich fundatorem.

Stypendia przyznane zostały już po raz trzeci, a otrzymali je:

Adrian Bałucki wokalista, od 9 roku życia występujący na scenie, finalista drugiej edycji The Voice Kids. Mimo młodego wieku jest laureatem licznych konkursów wokalnych. Nieustannie się rozwija pracując nad warsztatem wokalnym, a dodatkowo jeszcze zgłębia wiedzę z zakresu realizacji dźwięku.

Maciej Ochwat akordeonista, edukację muzyczną rozpoczął w wieku 7 lat. Po ukończeniu z wyróżnieniem szkoły muzycznej I stopnia rozpoczął naukę II stopnia, gdzie zmienił akordeon klawiszowy na guzikowy, co okazało się strzałem w dziesiątkę gdyż już po kilku miesiącach zdobywał nagrody na ogólnopolskich konkursach. Systematyczna praca, zaowocowała kolejnymi sukcesami, w tym w ostatnim czasie I nagrodami w międzynarodowych konkursach: w Sankt Petersburgu, Sztokholmie i Belgradzie.

Dawid Wojnarowicz wokalista i  solista Jasielskiego Domu Kultury, laureat licznych konkursów wokalnych w kraju i zagranicy. Jednym z jego osiągnięć jest I nagroda w Międzynarodowym Konkursie „Skowroneczek”, jak również w konkursie wokalnym „Orfeusz” we Włoszech. Solista aktywnie bierze udział w życiu muzycznym Jasła, a dotychczasowe zainteresowania i sukcesy pozwalają sądzić, że jego dalsze życie również będzie związane z muzyką.

Julia Zielińska wokalistka i pianistka, od najmłodszych lat bardzo lubiła muzykę, jej przygoda ze śpiewaniem zaczęła się w wieku 8 lat. Przez kilka lat śpiewała również z zespołem wokalnym „Fermata” działającym przy Jasielskim Domu Kultury, z którym zdobywała nagrody i śpiewała na wielu koncertach, zarówno w kraju, jak i za granicą. Swoją przyszłość Julia wiąże również z muzyką, nadal doskonaląc swój warsztat wokalny.

Nagroda im. Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza ma na celu wyróżnienie i uhonorowanie szczególnie młodych osób związanych z Jasłem, za ich zaangażowanie, osiągnięcia i dorobek artystyczny w dziedzinie muzyki, a przez to realizowaną promocję miasta Jasła.

Dotychczas stypendia otrzymali: Michał Babiarz, Piotr Jaworski, Paulina Pietrusza, Gabriela Pięta, Roksana Węgiel, Aleksandra Tocka i Zuzanna Walczyk.

Gratujemy i życzymy wielu sukcesów!