Wniosek o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej

zarys budynkuWniosek możesz złożyć:

• elektronicznie – korzystając z usługi na platformie ePUAP.
  • drogą pocztową na adres:
    Urząd Miasta w Jaśle
    ul. Rynek 12
    38-200 Jasło
  • w Punkcie Obsługi Klienta:
    (Rynek 12, I piętro, pokój nr 1), w godzinach pracy urzędu,
  • osobiście: w Kancelarii Urzędu Miasta lub w Punkcie Obsługi Klienta:
    (Rynek 12, I piętro, pokój nr 1), w godzinach pracy urzędu

Przed złożeniem wniosku możesz sprawdzić czy poprawnie go wypełniłeś w Punkcie Obsługi Klienta w pokoju numer 1.

Jakie dokumenty musisz wypełnić?

Wniosek o zwrot podatku akcyzowego

Do wniosku dołącz:

1. Faktury VAT, albo ich kopie stanowiące dowód zakupu oleju napędowego w okresie 6 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku.
  2. Dokument wydany przez kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, który zawiera informację o średniej rocznej liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła, owiec, kóz lub koni lub informację o średniej rocznej liczbie świń, które miałeś/aś w roku poprzedzającym rok, w którym został złożony wniosek o zwrot podatku.
  3. Informacje przedstawiane przy ubieganiu się o pomoc w rolnictwie lub rybołówstwie inną niż pomoc de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie

Ile i jak zapłacisz?

Usługa jest bezpłatna.

Jak długo będziesz czekać na odpowiedź?

​Odpowiemy Ci w terminie nie dłuższym niż miesiąc od dnia złożenia kompletnego wniosku. Otrzymasz decyzję w sprawie zwrotu podatku akcyzowego lub decyzję w sprawie odmowy zwrotu podatku.

Zwrot podatku otrzymasz:

• w kwietniu, jeżeli wniosek złożyłeś w lutym.
  • w październiku, jeżeli wniosek złożyłeś w sierpniu.

Jak się możesz odwołać?

Od decyzji możesz odwołać się, za pośrednictwem Burmistrza Miasta Jasła, do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krośnie. Masz na to 14 dni od daty doręczenia decyzji.

Podstawa prawna

Ustawa z dnia 10 marca 2006 r. o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.
Ustawa z dnia 15 listopada 1984 r. o podatku rolnym.
Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie stawki zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej na 1 litr oleju.
Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2018 r. w sprawie wzoru wniosku o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.

Potrzebujesz więcej informacji?

Zadzwoń pod numer: 13 4486 322

Informacje o dokumencie

Wydział odpowiedzialny merytorycznie: Wydział Wymiaru Podatków i Opłat Lokalnych