Wniosek o zwrot opłaty skarbowej

zarys budynkuWniosek możesz złożyć:

Jakie dokumenty musisz wypełnić?

Wypełnij wniosek o zwrot opłaty skarbowej. Dołącz oryginał potwierdzenia dokonania opłaty skarbowej.

Ile i jak zapłacisz?

• Złożenie wniosku o zwrot opłaty skarbowej jest bezpłatne.
  • Dodatkowe opłaty możesz ponieść, tylko w przypadku gdy wniosek jest złożony przez pełnomocnika.

Jak długo będziesz czekać na odpowiedź?

Odpowiemy Ci w terminie nie dłuższym niż miesiąc od dnia złożenia kompletnego wniosku. Termin może się wydłużyć do 2 miesięcy (dostaniesz o tym informację).

Otrzymasz decyzję w sprawie zwrotu opłaty skarbowej- zwrot nastąpi nie wcześniej niż po 14 dniach od dnia jej doręczenia.

Jak się możesz odwołać?

Odwołanie od wydanej decyzji musisz wnieść do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krośnie za pośrednictwem Burmistrza Miasta Jasła w terminie czternastu dni od dnia otrzymania decyzji.

• O zwrot opłaty skarbowej możesz starać się, gdy:
    • mimo zapłacenia opłaty, urząd nie dokonał jakiejś czynności
    • mimo zapłacenia opłaty nie otrzymałeś zaświadczenia lub zezwolenia (pozwolenia, koncesji).
  • O zwrot opłaty skarbowej możesz również wystąpić, jeżeli:
    • dokonałeś opłaty na rachunek niewłaściwego urzędu
    • opłatę skarbową wniosłeś w złej wysokości
    • nienależnie zapłaciłeś opłatę skarbową.
    • Wniosek o zwrot opłaty skarbowej powinna złożyć osoba fizyczna lub osoba prawna, która dokonała opłaty skarbowej.
  • Wniosek złóż przed upływem 5 lat, licząc od końca roku, w którym wpłaciłeś opłatę.
  • Z opłaty skarbowej zwolnione są pełnomocnictwa udzielane: małżonkowi, wstępnemu, zstępnemu lub rodzeństwu albo gdy mocodawcą jest podmiot zwolniony od opłaty skarbowej- reguluje to ustawa z dnia 16.11.2006 r. o opłacie skarbowej.

Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa

Ustawa z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej​

Potrzebujesz więcej informacji?

Zadzwoń pod numer:

Informacje o dokumencie

Wydział odpowiedzialny merytorycznie: Wydział Wymiaru Podatków i Opłat Lokalnych

Oznaczenie dokumentu:

Powrót do katalogu usług