Węgierska drużyna z Nyíregyházy zdobyła puchar Burmistrza Miasta Jasła w zorganizowanym w miniony weekend Międzynarodowym Turnieju Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt. Dziewczyny w meczu finałowym pokonały polski zespół UKS GÓRAL Muszyna. Na trzecim miejscu uplasowały się zawodniczki z Serbii – OK KI 0230 Kikinda C, które zwyciężyły ze Słowaczkami ze Stropkova B.

Zawody, których udział wzięło 21 zespołów z pięciu państw, zorganizowano w celu uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W rywalizacji uczestniczyły dziewczęta urodzone po 1 stycznia 2005 (zespół „trójki”): OK KI 0230 Kikinda (Serbia) – 3 zespoły; Justitia SC Budapeszt (Wegry) – 3 zespoły; Viadukt SE Biatorbágy (Wegry) – 3 zespoły; NYÍRSULI Nyíregyháza (Wegry) – 3 zespoły; ZŠ MlýnskáStropkov (Słowacja) – 3 zespoły; CK SPARTA Sambor (Ukraina) – 1 zespół; UKS GÓRAL Muszyna – 1 zespół; UKS DWÓJKA Krynica – 1 zespół; oraz UKS „MOSiR” Jasło – 3 zespoły.

Dla wszystkich zespołów przygotowano puchary, dyplomy i upominki. Organizatorem turnieju był UKS „MOSiR” Jasło, a sponsorami: Miasto Jasło, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, hotel SEPIA oraz hotel „u Schabińskiej”.