VIII RUN and ROLLSPEED Family Cup – za nami

26

Tradycyjnie już, jak co roku, w październiku odbyły się w naszym mieście ogólnopolskie zawody w biegach, rolkach i nartorolkach „RUN&ROLLSPEED”.  Zawody te, łączące kilka dyscyplin sportowych i cieszące się dużą popularnością, odbyły się już po raz ósmy. Do rywalizacji przystąpili zarówno mali, jak i dorośli uczestnicy: amatorzy, sportowcy, a także wyczynowcy, w sumie 150 osób. 

Chętni do udziału w zawodach mogli wybrać najbardziej atrakcyjną dla siebie konkurencję, a pasjonaci wybierali start nawet w 4 konkurencjach. W sumie w zawodach wzięli udział reprezentanci 32 klubów sportowych, m.in. z Krakowa, Katowic, Warszawy, Sanoka, Zakopanego, Gorlic, Jedlicza, Krosna, Piszu, Skawiny, Wysowej Zdrój, Hańczowej, Błażkowej, Warzyc, Osobnicy, Dębowca, Zwolenia, Tarnowskich Gór,  Rzeszowa oraz  Jasła. Warte podkreślenia jest to, że w rywalizacji sportowej udział wzięli medaliści Mistrzów Polski w narciarstwie biegowym, rolkarstwie szybkim oraz jeździe szybkiej na nartorolkach i łyżwiarstwie.

Podczas zawodów odbyły się biegi dziecięce na dystansach od 100 do 400 m oraz wyścigi na łyżworolkach na dystansach od 300 do 1000 m. Biegi główne odbyły się na dystansach od 5 do 10 km. Na zakończenie zestawiono najlepsze czasy uczestników wyścigów na rolkach lub nartorolkach i biegu oraz wyłoniono zwycięzców w dwuboju.

Podczas imprezy wręczono 100 medali oraz ponad 100 pucharów Family Cup w poszczególnych kategoriach wiekowych. Pamiątkowe statuetki otrzymali również najmłodszy zawodnik, liczący dwa lata oraz najstarsza uczestniczka, licząca 72 lata. Zwycięzcy w dwuboju w kategorii kobiet i mężczyzn open, otrzymali natomiast cenne nagrody w postaci bonów rzeczowych.

Warto zaznaczyć, że mieszkańcy Jasła mogli nie tylko obejrzeć rywalizujących zawodników, ale również samemu wziąć udział w wydarzeniu. Chociaż zawody odbyły się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych oraz pod obostrzeniami wynikającymi ze stanu epidemii, to przeprowadzone zostały bardzo sprawnie i bezpiecznie, na co z pewnością miał wpływ wysiłek organizatorów oraz ogrom pracy i poświecenia włożone przez biorących w nich udział sportowców. Wyniki zawodów znajdują się na stronie: sport-timing.pl.