Uroczyste przekazanie nowych samochodów dla jasielskich strażaków

placu wewnętrznym Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle odbyła się uroczysta zbiórka przekazanie przekazania dwóch samochodów dla jasielskiej jednostki. Obok samochodu od prawej strony Burmistrz Miasta Jasła, Przewodniczący Rady Miejskiej oraz zaproszeni goście.

Na wyposażeniu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle są kolejne dwa nowe samochody: samochód Renault Trafic do przewozu osób typu bus oraz lekki samochód rozpoznawczo-ratowniczy Mitsubishi L200 dla grupy wodno-nurkowej z wyposażeniem.

Pojazdy został zakupione: ze środków covidowych MSWiA (159 tysięcy złotych) oraz z dotacji Zarządu Powiatu Jasielskiego oraz Urzędu Miasta Jasła (200 tysięcy złotych +50 tysięcy złotych). Ponadto, ze środków covidowych MSWiA jasielska komenda zakupiła namiot pneumatyczny (40 tysięcy złotych).

W uroczystości przekazania i poświęcenia nowych pojazdów uczestniczyli Ryszard Pabian burmistrz Miasta Jasła i Henryk Rak przewodniczący Rady Miejskiej Jasła.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle